U četvrtak, 2. rujna 2021. započelo je jubilarno 25. hodočašće Istrana Majci Božjoj na Trsat. Nakon mise i hodočasničkog blagoslova u podne u samostanskoj crkvi pazinskog Franjevačkog samostana Marijina Pohođenja pedesetak hodočasnika pješaka krenulo je put Trsata kako bi za dva dana stigli propješačiti šezdesetak kilometara poljskih i brdskih staza koje su toliko puta propješačile generacije i generacije hodočasnika tijekom prošlih vremena.

Misno slavlje predvodio je o. Krzysztof Rodak, pavlin, višegodišnji sudionik hodočašća, u zajedništvu s vlč. Darkom Zgbarblićem,  župnikom Svetvinčenta, voditeljem toga hodočašća od samih početaka, te franjevcem domaćinom o. Josipom Šoštarićem.

Nakon dva dana hoda pješaci će Trsatskim stubama stići do Trsatskog svetišta gdje će u perivoju sudjelovati na svečanom misnom slavlju hodočašća Istrana na Trsat koje će u subotu, 4. rujna, s početkom u 11 sati predvoditi porečki i pulski biskup u miru mons. Ivan Milovan.  

Ova web stranica koristi kolačiće

Ova web stranica koristi kolačiće radi što boljeg iskustva posjetitelja stranice. Klikom na poveznicu 'Informacije' saznajte više o kolačićima. Klikom na poveznicu 'Prihvaćam' potvrđujete prihvaćanje kolačića na ovim stranicama.