Utorak, 16 srpnja, 2024

U crkvi Majke Božje od Milosrđa blagoslovljena slika Milosrdnog Isusa

U ponedjeljak, 22. veljače 2016., na dan 85. obljetnice ukazanja Milosrdnog Isusa redovnici Faustini Kowalskoj,  u pulskoj crkvi Majke Božje od Milosrđa, blagoslovljena je velika slika Milosrdnog Isusa. Misno slavlje predvodio je vlč. Rikard Lekaj,  župnik pulske katedralne župe Uznesenja BDM kojoj crkva Majke Božje od Milosrđa pripada. Župnik je u prigodnoj homiliji stavio naglasak, obzirom da je toga dana bio blagdan Katedre sv. Petra, na zahvalnost prema Crkvi i na potrebu molitve za papu Franju i za sve pastire Crkve.  Potrebno je da svaki čovjek odgovori sebi na Isusovo pitanje „što ti kažeš tko sam ja?“ te da svojim životom, djelima  i stavovima u praksi pokaže ljubav prema Isusu kao uzoru, koju riječima ispovijeda, naglasio je propovjednik.

Slika je blagoslovljena nakon homilije, a po završetku mise održano je klanjanje kako je to uobičajeno svakog 22. u mjesecu u sklopu Velike devetnice Božjem milosrđu, koja se održava na nakanu uspjeha Svjetskog dana mladih u Krakowu.

Osim vjernika koji uobičajeno dolaze u tu crkvu, misi su nazočile pulske sestre Milosrdnog Isusa, s. Jaira Udovičić i s. Jana Komenda, te članovi Katoličke udruge Radnici Milosrdnog Isusa. Oni su povodom blagoslova pročitali pojašnjenja pojedinih temeljnih elemenata slike.

Sliku su toj crkvi poklonili Štovatelji Božjeg Milosrđa koji se okupljaju u kapeli Milosrdnog Isusa u Puli.

Homiliju možete poslušati ovdje: