Subota, 27 srpnja, 2024
Izdvojeno

Razrješenja i imenovanja u Porečkoj i Pulskoj biskupiji

Odlukom porečkog i pulskog biskupa mons. Ivana Štironje objavljuju se razrješenja i imenovanja svećenika u Porečkoj i Pulskoj biskupiji.

Fra Nikola Rožanković imenovan je župnim vikarom u Župi sv. Ivana Krstitelja u Puli.

Fra Ante Barišić dobio je jurisdikciju i kanonsku misiju za samostansku crkvu Pohođenja Marijina u Pazinu.

Fra Mato Mučkalović dobio je jurisdikciju i kanonsku misiju za vršenje službe ispovjednika u samostanu sv. Franje u Rovinju.

Vlč. Ante Jukopila razriješen je službe župnika u Oprtlju i Završju, te se umirovljuje i smješta u Svećenički dom „Betanija“ u Puli.

Vlč. Zoran Cetinić razriješen je službe župnog vikara u župama Gologorica, Paz, Pazinski Novaki, Krbune, Cerovlje, Borut i Grimalda, te je imenovan upraviteljem Župe sv. Jurja mučenika u Oprtlju i Župe Rođenja Blažene Djevice Marije u Završju.

Prečasni Vilim Grbac, uz župničku službu u Rovinju, imenovan je biskupskim vikarom za Porečku i Pulsku biskupiju.

Vlč. Rikardo Lekaj, uz župničku službu u Katedrali – Župi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Puli i Župe Sv. Margarete djevice i mučenice u Štinjanu, imenovan je generalnim vikarom Porečke i Pulske biskupije.

Vlč. Vid Grdadolnik, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom katedralne župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Puli i Sv. Margarete djevice i mučenice u Štinjanu.

Vlč. Tobija Matijević, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom Župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Poreču.

Preč. Filip Celent razriješen je službe župnika župa sv. Vida i drugova mučenika u Gračišću, Gospe od Zdravlja u Grdoselu, Rođenja BDM u Zarečju i Sv. Mohora i Fortunata, mučenika u Lindaru, te se stavlja na raspolaganje Neokatekumenskom putu.

Vlč. Mauro Boccadoro razriješen je službe župnog vikara župa Sv. Vida i drugova mučenika u Gračišću, Rođenja BDM u Zarečju, Sv. Mohora i Fortunata, mučenika u Lindaru i Gospe od Zdravlja u Grdoselu, te je imenovan upraviteljem župa Sv. Mohora i Fortunata, mučenika u Lindaru i Gospe od Zdravlja u Grdoselu.

Vlč. Boško Čatlak razriješen je službe župnog vikara župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Poreču, te je imenovan upraviteljem župa Sv. Vida i drugova mučenika u Gračišću i Rođenja BDM u Zarečju.

Vlč. Carlos Arturo Fonseca Farfan razriješen je službe župnika župa Blažene Djevice Marije od Snijega u Materadi, sv. Petra i Pavla, apostola u Kršetama i sv. Stjepana Prvomučenika u Petroviji, te se stavlja na raspolaganje Neokatekumenskom putu.

Vlč. Leonard Škec razriješen je službe župnog vikara katedralne župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Puli i sv. Margarete djevice i mučenice u Štinjanu, te je imenovan upraviteljem župa Blažene Djevice Marije od Snijega u Materadi, sv. Petra i Pavla, apostola u Kršetama i sv. Stjepana prvomučenika u Petroviji.

Vlč. Janez Barborič razriješen je službe župnika u župama Uznesenja Blažene Djevice Marije u Cerovlju, Sv. Mihovila Arkanđela u Borutu i sv. Jurja mučenika u Grimaldi.

Vlč. Bartosz Adam Pawlik imenovan je upraviteljem župa Uznesenja Blažene Djevice Marije u Cerovlju, Sv. Mihovila Arkanđela u Borutu i sv. Jurja mučenika u Grimaldi.

Vlč. Petar Filipović iz Mostarsko-duvanjske biskupije inkardiniran je u Porečku i Pulsku biskupiju. Imenovan je župnim vikarom katedralne župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Poreču.

Foto: G. Krizman