Srijeda, 17 srpnja, 2024

Pula: Blagoslovljena slika Milosrdnog Isusa

U pulskoj prvostolnici, Katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije, na treću nedjelju došašća, 13. prosinca, povodom početka Jubileja milosrđa, svečano je blagoslovljena novopostavljena velika slika Milosrdnog Isusa.

Sliku su darovale sestre Milosrdnog Isusa koje djeluju u Puli i članovi Udruge Radnici Milosrdnog Isusa. Veliko ulje na platnu koje prikazuje poznati lik Milosrdnog Isusa kojeg je dala naslikati sv. Faustina Kowalska, postavljeno je s desne strane prezbiterija, a za blagoslov su ga svečano otkrile  s. Jaira Udovičić i s. Jana Komenda, te dvije članice Udruge Radnici Milosrdnog Isusa.

Župnik, vlč. Rikard Lekaj je započelo misno slavlje blagoslovom okupljenih vjernika na ulaznim vratima katedrale, kao spomen početka Godine milosrđa. U uvodnim napomenama istaknuo je kako toga dana u toj crkvi, uz ispunjenje propisanih uvjeta, vjernici mogu dobiti potpuni oprost od vremenitih kazni.