Srijeda, 17 srpnja, 2024

Pula: Sv. Josip

U jedinoj župi posvećenoj sv. Josipu na području Porečke i Pulske biskupije, u Puli,  i ove je godine svečano proslavljen blagdan nebeskog zaštitnika. Svečano blagdansko misno slavlje predvodio je vlč. Rikard Lekaj, župnik pulske katedralne župe. Sve okupljene uvodnim je obraćanjem pozdravio župnik domaćin vlč. Ivan Prodan. U prigodnoj homiliji predvoditelj se osvrnuo na lik sv. Josipa, te istaknuo potrebu da današnji muževi i očevi nasljeduju primjer sv. Josipa u pravednosti, te ustrajnoj i hrabroj borbi za svoju obitelj. Također, Josip je, unatoč zamršenosti situacije, prihvatio Božju volju u svome životu, vjerujući da je tako najbolje. I bi tako.

Očevi su danas nadasve pozvani biti branitelji svetosti obitelji i života, u vremenu kada se te dvije temeljne vrijednosti napadaju na razne načine.

Blagdanu je prethodila duhovna priprava u župi: u četvrtak 17. ožujka misno slavlje predvodio je p. Pero Džida iz pulskog samostana sv. Ivana Krstitelja, a u petak, 18. ožujka vlč. Josip Zović.

Galerija fotografija: http://www.biskupija-porecko-pulska.hr/galerija/category/172-pula-sv-josip-2016.html