Srijeda, 17 srpnja, 2024

Nedjelja Božjega milosrđa diljem biskupije

Pula, župa sv. Ivana Krstitelja: Blagoslov slike i čašćenje moći Sv. Faustine i Sv. Ivana Pavla II.

Galerija fotografija: Pula, Vodnjan, Fažana: http://www.biskupija-porecko-pulska.hr/galerija/category/182-nedjelja-bozjega-milosrda-diljem-biskupije.html

Na nedjelju Božjeg milosrđa blagoslovljena je slika Milosrdnog Isusa u župi Svetog Ivana Krstitelja u Puli. Svetu Misu predvodio je župnik fra Đuro Hontić. Na Misi je prisustvovao i fra Tomislav Cvetko, bivši župnik te župe i jedan od pokretača koordinacije Štovatelja Božjeg Milosrđa u Hrvatskoj. Nakon  propovijedi, uslijedio je blagoslov slike Milosrdnog Isusa. Po završetku svete Mise bila je prilika za čašćenje moći Sv. Faustine i Sv. Ivana Pavla II. Misi je nazočila i sestra Jaira Udovičić, iz družbe Sestara Milosrdnog Isusa. (RMI)

Vodnjan: Blagoslov slike

Slika milosrdnog Isusa blagoslovljena je na nedjelju Božjega milosrđa i u Vodnjankoj župnoj crkvi sv. Blaža. Sliku je blagoslovio župnik vlč. Marijan Jelenić. Prigodnu riječ uputili su članovi vodnjanske podružnice Udruge Radnici Milosrdnog Isusa.

Fažana: Blagoslov slike

Slika Milosrdnog Isusa na nedjelju Božjega milosrđa blagoslovljena je i u Fažani. Misno slavlje je predvodio župnik, vlč. Ilija Jakovljević, koji je i blagoslovio sliku.