Srijeda, 17 srpnja, 2024

„La Parola del Signore“

Hrvatski radio Radio Pula jedina je radio postaja u Hrvatskoj sa vjerskom emisijom na talijanskom jeziku. Emisija „La Parola del Signore“  se od početka ove godine emitira u proširenom, tridesetminutnom, izdanju.

Radio Pula, kao radio županijske koncesije, u županiji gdje je značajno zastupljena i talijanska manjina, ima svakodnevno program na talijanskom jeziku, a nedjeljom je u programu vjerska emisija na talijanskom jeziku pod nazivom „La parola del Signore“. Ta emisija postoji od 2009. i od početka je realizira preč. Željko Staver, umirovljeni svećenik, kanonik pokorničar pulskog Stolnog kaptola sv. Tome apostola koji je više desetljeća bio župnik pulske katedralne župe Uznesenja Marijina.

Od nedjelje, 3. siječnja, započelo se sa emitiranjem proširenog izdanja te emisije. Osim duhovnog dijela, evanđelja i homilije,  emisija je dobila i drugi, više informativni dio. U realizaciju tog projekta krenulo se na poticaj glavne urednice Hrvatskog radija  Radio Pule, Tatjane Kaštelan, u suradnji sa

urednikom Programa Radio Pule na talijanskom jeziku Valmerom Cusma i urednicom vjerske emisije na hrvatskom jeziku, Gordanom Krizman.

La Parola del Signore emitira se nedjeljom od 17 do 17:30. Nakon evanđelja i homilije koje i dalje govori preč. Željko Staver, drugi dio satkan je od raznih vjerskih tematika teološke, duhovne ili liturgijske naravi. Zanimljivosti iz života istarske Crkve, glazba i mnogo drugih prigodnih sadržaja od sada je dostupno i talijanskom slušateljstvu.

La parola del Signore dostupna je i za slušanje na zahtjev, u Slušaonici na internetskoj stranici Radio Pule na linku:  http://radio.hrt.hr/radio-pula/ep/nasa-zvona/111268/.

Osim La parola del Signore na Radio Puli se redovito emitira i vjerska emisija Naša zvona, svake nedjelje od 8 do 8:30.

Naša zvona Radio Pule donose aktualnosti, zanimljivosti i razgovore s pripadnicima katoličke vjerske zajednice u Istri. Učimo i živimo kršćanski život.

O emisiji Naša zvona sa mrežne stranice radio Pule: „Svake nedjelje ujutro u emisiji putujemo kroz Porečku i Pulsku biskupiju. Vijestima, razgovorima, osvrtima i reportažama približavamo katolički život našim slušateljima.

Govorimo o djelovanju crkve, naše biskupije, pape Franje i Vatikana.

Kroz emisiju nas vodi urednica i voditeljica Gordana Krizman.“

Od 3. svibnja 2015. godine vjersku emisiju Radio Pule, Naša zvona, moguće je poslušati u svakom trenutku na web stranici Radio Pule, u Slušaonici, na ovom linku: http://radio.hrt.hr/radio-pula/ep/nasa-zvona/111268/ .

Vjerska emisija Naša zvona u eteru Radio Pule emitira se od 1990. godine. Emisija je kroz godine doživjela promjenu više uredničkih ekipa, ali i uredničke strukture radio postaje, što je utjecalo na modifikacije i termina i trajanja.