Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Hodočašća

Hodočašće desetak svećenika Porečke i Pulske biskupije u Petrinju

Hodočašće desetak svećenika iz Umaško-oprtaljskog i Porečkog dekanata i umirovljenog biskupa Ivana Milovana u Župu Preobraženja Gospodnjeg u Petrinji održano je u ponedjeljak, 30. siječnja.

Nakon razgledavanja crkve slavljena je sveta misa koju je predvodio mons. Milovan, a u koncelebraciji je bio domaći župnik vlč. Damir Ceković te kancelar Sisačke biskupije preč. Janko Lulić.

Sveta misa je služena na oltaru u kojem su pohranjene moći istarskog blaženika Miroslava Bulešića.

Vlč. Ceković je mons. Milovanu u čast njegove 25. obljetnice biskupskog ređenja koje proslavlja ove godine poklonio kalež s pliticom koji je izrađen od petrinjske gline (hrvatske grude natopljene krvlju hrvatskih mučenika).

Nakon svete mise je uslijedilo druženje na kojem se domaći župnik zahvalio hodočasnicima na posjetu župi te prenio pozdrave domaćeg biskupa mons. Vlade Košića, objavila je IKA.