Srijeda, 17 srpnja, 2024

• This event has passed.

Žive jaslice u Poreču

17 prosinca, 2023 @ 19:00

Porečka starogradska jezgra će u nedjelju, 17. prosinca, s početkom u 19 sati ugostiti uprizorenje živih jaslica u organizaciji Župe Poreč. Uprizorenje će krenuti od Trga slobode, glavnog gradskog trga, pa Decumanusom do Trga Matije Gupca. Kroz više lokacija, okupljene posjetitelje dočekat će betlehemska obitelj, pastiri, kraljevi, anđeli i stražari, popisivač stanovništva, stanovnici Betlehema i zanatlije, dok će priču ukazanja kazivati pripovjedači, a glazbenu pratnju osigurati članovi zbora porečke župe, sve popraćeno prigodnom dekoracijom i vatrom. Šetnjom do Trga Matije Gupca, na kojem se održava Advent Poreč, i posjetom Sveta tri kralja štalici smještenoj u paviljonu na Gupčevom trgu, završit će uprizorenje u kojem sudjeluje veliki broj volontera.

Date:
17 prosinca, 2023