Srijeda, 17 srpnja, 2024

• This event has passed.

U crkvi sv. Servula koncert “SOUND THE TRUMPET”

9 rujna, 2023 @ 20:00 - 21:30

Srdačno Vas pozivamo na treći koncert ovogodišnjeg 24. Međunarodnog orguljskog festivala Organum Histriae!
Nakon Sv. Lovreča Pazenatičkog i Motovuna, festivalska pozornica seli se u Buje, u jednu od najljepših sakralnih građevina Istre – u župnu crkvu Sv. Servula. Kao što i sam naslov koncerta govori, SOUND THE TRUMPET, ovom prekrasnom baroknom građevinom odjeknut će blještavi zvuci trube uz još jedan povijesni dragulj, orgulje Gaetana Callida iz 1791. godine, inače najslavnijeg učenika velikog Petra Nakića, rodom šibenčanina.
Nastup mlad, ali iskusan duo IVAN ĐUZEL (truba) i URSA LJUBAN (orgulje) koji će publici podariti večer pretežito talijanskih kompozitora, s posebnim naglaskom na autorske obrade poznatih opernih arija.
Ulaz je slobodan, a po završetku koncerta zainteresirani posjetitelji imaju priliku uz stručno vodstvo razgledati ove dragocijene instrumente izbliza.

9.9.2023., 20.00h – Buje, Župna crkva Sv. Servula, orgulje Gaetana Callida iz 1791.
– SOUND THE TRUMPET –
IVAN ĐUZEL (truba)
URSA LJUBAN (orgulje)
Za sve dodatne informacije posjetite web http://www.organum-histriae.com