Utorak, 16 srpnja, 2024

• This event has passed.

Biskup Štironja za svetkovinu sv. Blaža u Vodnjanu

31 siječnja @ 0:00 - 3 veljače @ 0:00

Vodnjan će svog nebeskog zaštitnika, sv. Blaža, proslaviti višednevnim nizom događanja.

Župa će se na svetkovinu svog zaštitnika pripraviti trodnevnicom: u srijedu, 31. siječnja i četvrtak, 1. veljače, misu s početkom u 18 sati te prigodni nagovor održat će vlč. mr. Josip Kolega, duhovnik u Biskupijskom misijskom sjemeništu “Redemptoris Mater” u Puli. Trećeg dana trodnevnice, o blagdanu Svijećnice, misu s blagoslovom svijeća predvodit će mjesni župnik vlč. Damir Štifanić. Tom će prigodom biti blagoslovljeno maslinovo ulje iz maslinika lokalnih obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava.

U subotu, 3. veljače, o svetkovini sv. Blaža u župnoj crkvi prva misa je na talijanskom u 9 sati, tu će misu predvoditi porečki i pulski biksup u miru mons. Ivan Milovan.

Središnje svečano misno slavlje pod predsjedanjem porečkog i pulskog biskupa ordinarija mons. Ivana Štironje započinje u 11 sati.

Večernje misno slavlje s početkom u 17 sati predvodit će vlč. Darko Zgrablić, župnik Svetvinčenta.

O svetkovini sv. Blaža nakon svake mise bit će moguće primiti blagoslov grla pomazanjem.

Start:
31 siječnja @ 0:00