Nedjelja, 1 rujna, 2024
Izdvojeno

Održan treći koordinacijski sastanak za susret Katolika Slovenaca i Hrvata u Svetvinčentu

U Lanišću je, 26. kolovoza, održan treći koordinacijski sastanak za susret katolika Slovenije i Hrvatske koji će se održati u Svetvinčentu, 28. rujna 2024. Sastankom je predsjedao mons. Ivan Štironja, porečki i pulski biskup, a sudjelovali su predstavnici Zagrebačke nadbiskupije, Riječke nadbiskupije, Koparske biskupije,  Varaždinske biskupije te članovi organizacijskog odbora Porečke i Pulske biskupije.

Susret je započeo s molitvom u župnoj crkvi gdje se održala „krvava krizma“ 24. kolovoza 1947., te je nastavljen u dvorani župne kuće. Na početku susreta biskup Štironja se zahvalio svim članovima koordinacijskog odbora koji su odradili veliki posao u dosadašnjoj pripravi: liturgijski vodič, plakat, te osmišljavanje duhovnog programa, kao i programa poslije svete mise uz druge sadržaje. Na sastanku su dogovoreni još neki tehnički detalji te je dogovorena distribucija plakata.

Ovih dana će se dati više informacija o samom programu i drugim tehničkim podatcima.

Ilija Jakovljević