Nedjelja, 1 rujna, 2024

Oproštajna misa vlč. Jukopile nakon 51 godine službe u Oprtlju i Završju

Vlč. Tonči Jukopila služio je, u nedjelju, 25. kolovoza oproštajnu misu u Završju. Naime, nakon 51 godinu službe u župama Oprtalj i Završje odlazi u mirovinu i seli se u Svećenički dom Betanija u Puli.

Na kraju mise prigodnu zahvalu izrekao mu je Načelnik općine Claudio Stocovaz, uz prigodni dar.

Na starim orguljama je tom prigodom svirao Maurizio Brozolo, a svečanosti mise doprinijeli su članovi zupnog zbora. Mještani su nakon mise priredili prigodnu zakusku u mjesnoj dvorani u Završju.

Vlč. Jukopila rođen je u Ližnjanu, nedaleko Pule, 1935. godine, za svećenika je zaređen 24. lipnja 1973. u Pazinu. Iste godine biva imenovan župnim vikarom u Oprtlju i Završju, a naredne godine postaje župnikom u istim župama te na toj službi ostaje do 2024. godine. U lipnju 2023., o blagdanu Majke Božje od Kuj u njoj posvećenoj ližnjanskoj crkvi, proslavio je svoju zlatnu misu, a u travnju ove godine, uz Dan Općine Ližnjan, u mjesecu travnju mu je uručena Grb Općine Ližnjan.

Valerija D. M.