Nedjelja, 1 rujna, 2024

Održan prvi radni sastanak za organizaciju Hrvatsko-slovenskog hodočašća u Svetvinčenat

U Svetvinčentu je, u četvrtak, 4. srpnja 2024., održan prvi radni sastanak za organizaciju Susreta hrvatskih i slovenskih katoličkih vjernika koji će se održati u Svetvinčentu, 28. rujna 2024., uz obilježavanje 11. godišnjice beatifikacije bl. Miroslava Bulešića.

Sastanak je održan pod predsjedanjem mons. Ivana Štironje, porečkog i pulskog biskupa, na kojem su nazočili predstavnici Zagrebačke nadbiskupije, Riječke nadbiskupije, Koparske biskupije te domaćina, Porečke i Pulske biskupije.

Nakon iznesenih iskustava sa dosadašnjih devet susreta razgovaralo se o konkretnoj organizaciji ovog desetog susreta. Za mjesto susreta izabrana je rodna župa bl. Miroslava Bulešića, gdje se u misnom oltaru nalaze relikvije bl. Miroslava i taj dan se u Porečkoj i Pulskoj biskupiji obilježava godišnjica njegove beatifikacije.

Za geslo je izabrana poznata duhovan misao bl. Miroslava: „Moja osveta je oprost!“ Podijeljena su konkretna zaduženja i slijedeći sastanak dogovoren je za 29. srpnja u Svetvinčentu.

Nakon radnog dijela susreta uslijedila je zajednička molitva sudionika župnoj crkvi.

Ilija Jakovljević