Utorak, 16 srpnja, 2024

Proslava sv. Stjepana u Krasici

U ponedjeljak, 26. prosinca, u Krasici, župi bl. Francesca Bonifacia, svečanom misom proslavljen sv. Stjepan prvomučenik, župni patron.

Župa sv. Stjepana prvomučenika proslavila je svog nebeskog zaštitnika svečanom svetom misom koju je predvodio župnik, vlč. Miroslaw Paraniak. U nadahnutoj homiliji župnik je naglasio da “u  Božićno vrijeme slavimo dva događaja: rođenje Sina Božjega i Stjepanovu mučeničku smrt koja je njegovo rođenje za nebo. Sv. Stjepan đakon ozbiljno je pristao uz Krista. Tako nam je postao primjerom pravoga odnosa prema Božiću. Zbog toga je za vrijeme kamenovanja vidio nebesa otvorena i Sina Božjega gdje stoji zdesna Bogu. Tko slavi sv. Stjepana, koji je vjerovao duboko u Krista, taj stvarno slavi i proživljava blagdan Božića na pravi način. To je shvatio i živio ovdje u Krasici mladi svećenik bl. Francesco Bonifacio, čiju smo 70. obljetnicu mučeničke smrti svečano proslavili ove godine u našoj crkvi posvećenoj Prvomučeniku.“, rekao je župnik.

„Nije slučajno da je i bl. Francesco udaren  kamenom u glavu, prije ubojstva. Bez ljudi kao što su bili naši mučenici, ne bi se mogla širiti svijetom Božja poruka. Svijetu i nama danas su potrebni ljudi koji svjedoče ljubav prema Bogu i bližnjemu, ako i treba i do mučeničke smrti.”, naglasio je vlč. Paraniak.