Srijeda, 17 srpnja, 2024

• This event has passed.

Pićan: Koparski biskup Jurij Bizjak na obilejžavanju 270. obljetnice velikog proširenja župne crkve

16 kolovoza, 2023 @ 17:00

U srijedu, 16. kolovoza 2023. Župa Pićan će i ove godine svečano proslaviti blagdan sv. Roka. Ove je godine proslava u znaku obilježavanja 270. obljetnice proširenja župne crkve, sjedišta nekadašnje Pićanske biksupije. Crkvu je 1753. godine dogradio tadašnji pićanski biksup Giovanni Cecotti, dodavši dvije bočne lađe, ili kako je on sam tada zapisao u izvješću papi, “proširio za 6 kapela” (pokrajnje lađe imaju 6 oltara). Time je definirao današnji izgled crkve. Prije imenovanja pićanskim biksupom, mons. Cecotti je bio franjevac na Svetoj Gori u Sloveniji, nedaleko Nove Gorice.

Stoga će svečano misno slavlje 16. kolovoza s početkom u 17 sati predvodit će koparski biskup Jurij Bizjak.

Nakon mise će povjesničar dr. sc. Elvis Orbanić održati prigodno predavanje o biskupu Cecottiju.

Date:
16 kolovoza, 2023