Srijeda, 17 srpnja, 2024

• This event has passed.

Kloštar, Sv. Mihovil nad Limom: Proslava blagdana sv. Romualda

18 lipnja, 2023 @ 17:00

U samostanu sv. Mihovila nad Limom, u mjestu Kloštar, u Župi Gradina, u Porečkom dekanatu, blagdan sv. Romualda, o 996. obljetnici njegove smrti, bit će proslavljen u nedjelju, 18. lipnja 2023., procesijom oko samostana i misom u samostanskoj crkvi s početkom u 17 sati, pod predsjedanjem mons. Ivana Miklenića, kanonika Prvostolnog kaptola zagrebačkog.
Sveti Romuald(951. – 1027.) utemeljitelj je crkvenog reda kamaldoljana, brojnih redovničkih zajednica i samostana, između ostalih i tog samostana u mjestu Kloštar u Porečkom dekanatu. Relikvija sveca utemeljitelja svečano je u Samostan sv. Mihovila donesena o svečevu blagdanu 2020. godine te se od tada ondje izlaže na javno štovanje na blagdan sv. Romualda te na blagdan naslovnika samostana, sv. Mihovila.

Više o temi: Relikvije sv. Romualda nakon deset stoljeća u Samostanu sv. Mihovila nad Limom – Porečka i Pulska biskupija (biskupija-porecko-pulska.hr)

Date:
18 lipnja, 2023