Utorak, 16 srpnja, 2024

Trodnevnica uoči blagdana sv. Pavla

Proslavi Blagdana sv. Petra i Pavla u to je je pulskoj župi prethodila trodnevna duhovna priprava koju je predvodio fra Bojan Rizvan, župni vikar pulske župe sv. Antuna Padovanskog. Prvoga dana tema je bila “Oplemenjena sloboda ili sloboda”, propovjednik je naglasio kako ja prava sloboda smo ona sloboda koju smo primili od Krista, te kako je najveće ropstvo, ropstvo grijeha. Oplemenjena sloboda se očituje kroz slobodni odabir oblikovanja vlastitog život prema Riječima Isusa Krista. Govoreći o temi drugoga dana “Rad(iklan)ost nasljedovanja Krista”, fra Bojan je naglasio da je nasljedovati Krista stvar ljubavi, i kako je pravilan način nasljedovanja Krista takav da nam on uvijek bude prije svega ostaloga u životu. Na uočnicu blagdana fra Bojan je izložio temu “Živjeti u snazi Božjoj” naglasivši da naš život treba biti oživotvoreni odgovor na Isusovo pitanje Petru “Ljubiš li me?”, i taj odgovor moramo svakodnevno potvrđivati iskazujući ljubav prema Bogu kroz odnos prema bližnjima, zaključio je fra Bojan.