Utorak, 16 srpnja, 2024

Najava: Proslava sv. Antuna Padovanskog u Puli

U ponedjeljak, 13. lipnja 2016., blagdan sv. Antuna Padovanskog, Sveca svega svijeta, izuzetno omiljenog među vjernicima, u našoj se biskupiji posebno svečano slavi u crkvi sv. Antuna Padovanskog u Puli. Priprava na blagdan započela je još u ožujku, kada su mnogi vjernici grada Pule započeli molitveni niz Trinaest utoraka sv. Antunu. Neposredna priprava održat će se u vidu trodnevnice koju će ove godine predvoditi fra Diego Deklić, iz franjevačkog samostana na Košljunu. U petak, 10. i subotu, 11. lipnja, duhovni sadržaji započinju u 18:30. U nedjelju, 12. lipnja, fra Diego će predvoditi misno slavlje u 12 sati, a u 18: 30 biti će koncert povodom blagoslova restauriranih orgulja. Te večeri misu u 20 sati predvodit će mons. Vilim Grbac, generalni vikar biskupije.

Na sam blagdan u župnoj crkvi biti će mise u 7, 8, 9, 10:30, te 17 i 19 sati. Misu u 10:30 predvodit će pulski dekan preč. Milan Mužina. U 17 sati misu s blagoslovom djece i cvijeća predvodit će vlč. Joško Listeš, župnik Župe Krista Spasitelja na Velom Vrhu, a svečano koncelebrirano misno slavlje u 19 sati porečki i pulski ordinarij mons. dr. Dražen Kutleša.

Najavu možete poslušati ovdje: http://www.biskupija-porecko-pulska.hr/u-medijima/1690-10-6-2016-radio-pula-najava-blagdana-sv-antuna.html