Mjesec Radno vrijeme
I*, II, III, XI, XII* 9 – 16h (subotom: 9 – 14h)
IV, V, VI, IX, X** 9 - 18h
VII, VIII 9 - 21h
Kompleks je otvoren svakim danom osim nedjeljom i zapovjednim crkvenim blagdanom.

Napomena:

* U vrijeme božićnih i novogodišnjih blagdana (26.12. - 6.01.) radno vrijeme kompleksa je od 9-17h, uključujući subotu.

** Zadnji tjedan u listopadu kompleks se zatvara u 16h, sukladno početku zimskog računanja vremena.

Bazilika

Monografija o kompleksu Eufrazijane - Preuzmite knjigu >>

Eufrazijana, porečka katedrala, nazvana je po biskupu Eufraziju koji je sred. VI. st. temeljito preuredio katedralni sklop i veliku baziliku opremio mozaicima. Prije Eufrazijeve pregradnje postojale su barem dvije faze ranokršćanskih građevina na istome mjestu. U prvoj fazi podignuta je u IV. st. javna crkva ostatci koje se nalaze sjeverno od Eufrazijeve bazilike. To je bilo zdanje s trima nejednakim četverokutnim dvoranama, u kojima su sačuvani ostatci podnoga mozaika.