Pročitajte članke na temu pastorala obitelji, uključujući sažetke članaka koji su na tu temu do sada objavljeni u Vjesniku Đakovačko-osječke nadbiskupije, a povodom simpozija o pastoralu obitelji koji će se održati u jesen 2017. godine,čiji će domaćin biti Porečka i pulska biskupija.

U subotu, 10. studenog je u Pazinskom kolegiju održan Jesenski obiteljski susret u organizaciji Ureda za obitelj Porečke i Pulske biskupije. Gost predavač bio je vlč. Đuliano Trdić, svećenik, liječnik, magistar dubinske psihologije.

Poruka predsjednika Vijeća HBK za život i obitelj biskupa Mate Uzinića za Dan života

U pripravi za Treći nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji koji će se, pod geslom „Obitelj – izvor života i radosti", održati u Splitu i Solinu 15. i 16. rujna 2018., svoj pogled i pozornost ove godine usmjeravamo osobito prema ženama i majkama.

Obavijest o radu Bračnog i obiteljskog savjetovališta Pula

U subotu, 20. svibnja 2017., u crkvi bl. Alojzija kardinala Stepinca u selu Škorpeti, u župi Motovunski Novaki,  održan je Biskupijski obiteljski susret na temu "Očinstvo i majčinstvo kao dva lica jednog roditeljstva".

Komunikacija je gotovo uvijek složena i višeslojna vještina. Poruke šaljemo riječima, načinom na koji razgovaramo, držanjem tijela, mimikom, neverbalnim znakovima koji izražavaju nesvjesne procese i sve to upućujemo drugoj osobi koja ima svoja očekivanja, drugačija iskustva, raspoloženja, svoj način interpretacije rečenog i doživljenog. Komunikacija rastavljenih roditelja unaprijed je obilježena većom ili manjom težinom iz bračne povrijeđenosti, prethodnih sukoba, krivnjom i odgovornošću za sudbinu djeteta. Članak govori o vještinama roditeljske komunikacije nakon razvoda.

Članak u PDF formatu >>

Objavljeno u Vjesniku Đakovačko-osječke nadbiskupije i Srijemske biskupije, br. 4/2017., str. 60. (www.vjesnik.djos.hr)

Danas, veći broj muškaraca i žena, nego proteklih vremena, ne uspiju iz različitih razloga trajno živjeti svoj sakramentalni savez braka. Svaki razvod je često dramatičan ispit za same supružnike, za njihovu obitelj i okolinu, No, ujedno je i ispit za samu vjersku zajednicu. Članak govori o susretima razvedenih i ponovno civilno vjenčanih u Đakovačko-osječkoj nadbiskupiji te iskustvu mjesne Crkve proizašlom iz tih susreta.

Članak u PDF formatu >>

Objavljeno u Vjesniku Đakovačko-osječke nadbiskupije i Srijemske biskupije, br. 3/2017., str. 50. (www.vjesnik.djos.hr)