Petak, 26 travnja, 2024
GlazbaNovosti

Marčana: Smotra zborova

U nedjelju, 16. studenoga 2014., u župnoj crkvi sv. Petra i Pavla u Marčani održana je smotra zborova Labinskog i Vodnjanskog dekanata. Nastupilo je deset zborova, odnosno oko 180 pjevača.

Nakon pjevanja večernje prvi se predstavio zbor iz Svete Nedelje, koji je pod ravnanjem Helge Vrh otpjevao pjesme „O pruži mile ruke“ i „Izvore žive vode“. Drugi je nastupio malobrojan, ali složan župni zbor iz Raklja pod ravnanjem Klaudija Knapića. Zbor iz Raše, sa zborovođom Kristijanom Čorićem, predstavio se je pjesmom „Simbol“ grupe Fides, te „Ne boj se, jer ja sam te otkupio“, autorskom pjesmom grupe Kerubini iz Raše.  Neo – ženski zbor pastoralnog centra sv. Josipa iz Labina izveo je pjesmu „Moj me otac daruje“  i „Djeluj kroz mene“, pod ravnanjem zborovođe Nerine Ševrlica Bolfan. Vodnjanski župni zbor, pod vodstvom Ivane Pajković otpjevao je pjesmu „Jedina“, te „Hvala Isuse“ zajednice Cenacolo. Dvadesetak pjevača zbora župe Gornji Labin otpjevali su pod dirigentskom palicom Franka Ružića, „Ave Maria“ od Ivana Zajca te pjesmu „Magnificat“. Marija Hauser odabrala je za svoj zbor iz Krnice pjesmu Ljube Kuntarića „Daj mi snage, Bože moj“ te „O pruži mile ruke“  Ignacija Hladnika. Zbor iz Filipane, pod vodstvom Ljiljane Miljan predstavio se sa pjesmama „Bliže, o Bože moj“ i hodočasničkom pjesmom „Hvaljen Isus, Marijo“. Osamnaest pjevača labinske župe Gospe Fatimske otpjevali su pjesme „U srcu mom“ i „Tebe tražim, Bože moj“, pod vodstvom dugogodišnje zborovođe Ljiljane Česnik. Posljednji su nastupili domaćini, župni zbor iz Marčane pod vodstvom Nicol Radolović.
Smotra je završena zajedničkom izvedbom pjesme „Isuse Kralju“.

Zbor iz Svete Nedelje
Zbor iz Raklja