Petak, 19 travnja, 2024
Katehetski ured

Duhovna obnova za vjeroučitelje

U Pazinskom kolegiju je u subotu, 8. studenoga 2014. godine održana duhovna obnova za vjeroučitelje osnovnih i srednjih škola Porečke i Pulske biskupije. Okupilo se pedesetak vjeroučitelja. Duhovnu obnovu je vodio vlč. Darko Zgrablić, župnik Svetvinčenta.

On je kroz evanđeoske tekstove i molitve nastojao prikazati veličinu vjeroučiteljskog poziva, kao i veliku odgovornost, jer vjeroučitelj je poslan u škole u ime Crkve, biskup mu daje mandat. On mora prije svega odgajati, a zatim poučavati. Zato je vjeroučitelj pozvan, u školi ili van nje, da uvijek bude vjerodostojan svjedok Isusa Krista.
U popodnevnim satima vjeroučitelji su imali prigodu za ispovijedi, a sve je zaključeno misom u kapeli Pazinskog kolegija. Sudionici duhovne obnove dobili su i potvrdu o sudjelovanju.