Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Glazbeno druženje u Fažani

Na svetkovinu Sv. Tri Kralja u župnoj crkvi sv. Kuzme i Damjana u Fažani održan je božićni koncert. Božićne pjesme su izvodili Zbor Župe sv. Kuzme i Damjana u Fažani pod vodstvom Mondine Gavočanov i orguljaša Antuna Brenka i Zbor zajednice Talijana iz Galižane pod vodstvom Marije Grazije Brajković Crnčić. Zborovi su pjevali poznate hrvatske i talijanske božićne pjesme.

Na početku je sve nazočne pozdravio župnik vlč. Ilija Jakovljević i zahvalio Zborovima što će još jednom otajstvo Božića izreći kroz pjesmu.

Na kraju susreta svim okupljenima obratio se i biskup u miru, mons. Ivan Milovan te im poželio da budu nositelji Božjeg mira u današnjem svijetu i na sve zazvao Božji blagoslov. Završnu pjesmu „U sve vrijeme godišta“ izveli su zajedno oba zbora.

Po završetku koncerta druženje pjevača je nastavljeno uz prigodno osvježenje, sve i dalje popraćeno pjesmom.