Svečanom misom, župljani župe Krasica i njihovi gosti iz susjednih župa, obilježili su u srijedu, 26. prosinca, spomendan zaštitnika svoje župe, Sv. Stjepana prvomučenika.

Euharijstijsko slavlje predvodio je vlč. Luka Pranjić, župnik u Novigradu, uz koncelebraciju mjesnog župnika.

U nadahnutoj propovjedi, vlč. Pranjić je podsjetio da je Sv. Stjepan ljubio i svoje neprijatelje, progonitelje i molio za njih.

Prvi su kršćani imali povjerenja u put nenasilja. Oni su bili vjerodostojni u svojoj spremnosti da trpe, da se ne osvećuju, da praštaju, istaknuo je propovjednik.

Misu je glazbeno uzveličao župni zbor.

Tako je ove godine blagdan zaštitnika župe u kojoj je djelovao bl. Francesco Bonifacio u vrijeme kada je podnio mučeništvo, predvodio župnik novigradske župe gdje je taj istarski blaženik djelovao prije Krasice i istaknuo se veoma aktivnim pastoralnim radom.

(VDM)

Nedjelja: 4 Lis 2020