U nedjelju, 2. rujna 2018., kao i svake godine prve nedjelje rujna, 15. tradicionalnim koncertom sv. Eufemiji započeo niz događaja kojima će i ove godine Rovinj obilježiti blagdan svoje nebeske zaštitnice sv. Eufemije.

Večernje misno slavlje tom je prigodom predvodio fra Ivan Matić, voditelj Kuće susreta Tabor. Na kraju misnoga slavlja predvoditelju i okupljenim izvođačima, a na poseban način organizatorima  se zahvalio župnik, dekan Rovinjsko-kanfanarskog dekanata, generalni vikar biskupije mons. Vilim Grbac. Uslijedio je koncert duhovne glazbe na glavnom mjesnom trgu kojeg su i ove godine, 15. put, organizirali Davor i Vesna Terzić.

Koncert svake godina bude posvećen nekoj znamenitoj crkvenoj ličnosti, ove je godine odabran bl. Alojzije Stepinac, u prigodi 20. obljetnice beatifikacije pa su voditelji, Vesna Terzić i Slavko Nedić, između nastupa izvođača čitali blaženikove poznate citate.

Na koncertu su nastupili: Župni zbor sv. Eufemije, Dječji zbor „Mali sv. Jurja“ iz Starog Pazina, Davor Terzić, Maja Tadić iz Rijeke, Čedo i Matija Antolić iz Zagreba te fra Ivan Matić. Posljednjih nekoliko pjesama izveli su zajedno Matija i Čedo Antolić, fra Ivan Matić i Davor Terzić a na samom kraju su im se pridružile i Maja Tadić te Vesna Terzić. Mnogi su, osim poznatih uspješnica duhovne glazbe izveli i pojedine pjesme posvećene bl. Kardinalu Stepincu.