Spomen sv. Huberta, u petak, 3. studenog, tradicionalno su obilježili i lovci u župama Porečke i Pulske biskupije. Ove smo godine primili fotografije iz dvije župe, Tinjana i Grožnjana, gdje se taj spomendan tradicionalno obilježava kao i, primjerice, u Kringi, Gračišću i drugim župama, a ove je godine po prvi put na spomen sv. Huberta održano misno slavlje, uz nazočnost velikog broja lovaca, i u župi sv. Matej – Cere.

3. 11. Sv. Hubert, zaštitnik je lovaca, šumara, mesara, lovačkih pasa; zazivan je i kao zaštitnik od uboda zmije i bjesnoće pasa.

Naslovna fotografija: Na taj su dan lovačka društva iz Grožnjana i Momjana proslavila sv. misom svog nebeskog zaštitnika u župnoj crkvi u Grožnjanu, moleći njegov zagovor i zaštitu u životu i u lovu.

Dolje: Lovci u Tinjanu na sv. misi prigodom sv. Huberta