Pulski dekan, preč. Milan Mužina ima jednu dugogodišnju tradiciju o blagdanu sv. Ane. Naime, ove je godine, po 27 put, o blagdanu sv. Ane, na poziv župnika Ivana Trohe,  predvodio svečano misno slavlje u crkvi sv. Ane u mjestu Mali Lug u župi Gerovo, u Gorskom Kotaru. Blagdan se ondje slavi na najbližu nedjelju, pa je tako ove godine svečanost proslavljena 23. srpnja misnim slavljem u 17 sati. Na misi se, kao i svake godine, okupilo oko tristotinjak osoba iz okolnih župa, a poseban se značaj na toj proslavi sv. Ane pridaje podjeli spomen sličica na kraju mise.