U nedjelju, 14. listopada 2018. je u Motovunskim Novakima, župi Pazinskog dekanata, mons. Ivan Milovan, biskup u miru, predvodio misno slavlje, blagoslovio obnovljenu crkvu te posvetio novi oltar i položio u njega relikvije bl. Miroslava Bulešića.

Članovi zbora Nadbiskupijske klaisčne gimnazije "don Frane Bulić" predvođeni ravnateljem gimnazije don Josipom Dukićem i s. Lidijom Matijević te u pratnji profesorice Sandre Županović srdačno su se odazvali pozivu don Jure Purkića, župnika Marčane te su se 20. rujna u posljepodnevnim satima uputili na trodnevni izlet u Istru.

„Mrtve oplakujem, žive zovem, gromove lomim. Grad Buzet i Župa Roč kupiše.“ natpis je na novom zvonu župne crkve u Roču.

U subotu, 13. listopada 2018., u Roču, mjestu Buzetskog dekanata, u kojem počinje Aleja glagoljaša, poznatom po prvoj hrvatskoj tiskanoj knjizi, misalu iz 1483. godine, blagoslovljeno je novo zvono na zvoniku župne crkve sv. Bartola apostola.

Monografija „Žminjske kapelice, tihe čuvarice pučke pobožnosti“ autorice Nele Peteh, predstavljena je u nedjelju, 30. rujna 2018. godine, dan nakon proslave župnog patrona i Dana općine, u posve ispunjenoj žminjskoj župnoj crkvi sv. Mihovila.