U nedjelju, 7. srpnja 2019., godine svečano je u crkvi Svetog Josipa u Puli proslavljen spomen blažene Marije Propetog Isusa Petković. Taj se spomen u toj župi redovito slavi od izgradnje nove crkve, od 2004. godine, kada su njezine moći postavljene u oltar.

Svečanu misu predvodio je o. Đuro Hontić, župnik pulske Župe sv. Ivana Krstitelja te gvardijan Samostana sv. Franje Asiškog u Puli zajedno sa župnikom domaćinom vlč. Ivanom Prodanom.

Nakon dugo vremena, nakon više od šest desetljeća, ove godine o blagdanu sv. Petra i Pavla ap., u subotu, 29. lipnja, slavljena je misa ispred crkve sv. Petra na Tondolonu, koja se nalazi u šumi između mjesta Svetvinčenat i Bale, u Rovinjsko-kanfanarskom dekanatu.

Blagdan sv. Petra i Pavla ap., jedna od najvećih istarskih župa, sv. Pavla ap. u Puli proslavila je u subotu, 29. lipnja, s više svečanih misnih slavlja te prethodno s trodnevnom duhovnom pripravom.

U ponedjeljak, 24. lipnja 2019., pulska Župa sv. Ivana Krstitelja svečano je proslavila svetkovinu svog nebeskog zaštitnika, a ujedno i drugu obljetnicu posvete nove župne crkve. Misno slavlje predvodio je sisački biskup Vlado Košić u suslavlju s porečkim i pulskim biskupom u miru mons. Ivanom Milovanom, župnikom domaćinom o. Đurom Hontićem te desetak svećenika iz Pule i okolice, a koncelebrirao je i vlč. Ivo Borić, kapelan policijske kapelanije sv. Kvirina Sisačkog pri PU Sisačko – moslavačkoj.