U pulskoj je katedrali 28. travnja svečano proslavljena Nedjelja Božjega milosrđa. Slavlje su priredile sestre Milosrdnoga Isusa. Sve je započelo još u subotu, 27. 4. katehezom, sv. misom i euharistijskim klanjanjem. U nedjelju je slijedilo klanjanje i sveta misa. Katehezu i sv. misu predvodio je p. Ivan Dominik Iličić.

U nedjelju, 12. svibnja u rovinjskom Oratoriju svečano je obilježena 25. obljetnica osnutka Udruge sv.Vinka Paulskog Konferencije sv. Eufemije. Tom je prigodom održana promocija monografije o radu Konferencije pod nazivom „Stopama sv. Vinka Paulskog“.

U Valbandonu, nedaleko Pule, u jedinoj crkvi posvećenoj bl. Miroslavu Bulešiću, 99. obljetnica njegova rođenja obilježena je svečanim koncelebriranim misnim slavljem na 4. Vazmenu nedjelju, 12. svibnja.

U Župi sv. Josipa u Puli svečano je proslavljen blagdan sv. Josipa Radnika. Već se tradicionalno na taj blagdan  u istoimenoj župi dijeli sakrament potvrde. Ove je godine bilo 10 krizmanika. Predvoditelj slavlja bio je mons. Dražen Kutleša, biskup porečki i pulski.