KOSTANJICA- Svečanom svetom misom, župljani Kostanjice i njihovi prijatelji iz okolnih župa: Grožnjana, Krasice, Momjana, proslavili su  svoje svete zaštitnike župe - sv. Petra i Pavla apostola.

Euharijstijsko slavlje vodio je mjesni župnik vlč. Miroslaw Paraniak.

Nakon svete mise uslijedila je zakuska i druženje na prostoru ispred crkve.

VDM

U nedjelju, 24. lipnja 2018. godine, na blagdan Rođenja sv. Ivana Krstitelja, u Svetom Petru u Šumi, u Župi sv. Petra i Pavla, misnim slavljem pro populo, koje je predvodio župnik, pavlin o. Ivan Šarić OSPPE, upućena je zahvala Bogu za 60 godina orguljaške službe Milke Udovičić.

U Vodnjanu je, u četvrtak, 21. lipnja 2018., održan međunarodni simpozij povodom obilježavanja 200.-te godišnjice donošenja relikvija u Vodnjan. Predavanja o relikvijama i njihovu štovanju iz povijesno-političke, vjerske, ekumenske, antropološke i forenzičke perspektive te o viziji buduće prezentacije vodnjanskog sakralnog blaga iznijeli su renomirani stručnjaci iz Hrvatske i susjednih zemalja.

U nedjelju, 17. lipnja u Ližnjanu, mjestu na istočnoj strani Pulskoga dekanata, vjernici tamošnje Župe sv. Martina biskupa tradicionalno su proslavili spomendan Majke Božje od Kuj.