U četvrtak, 26. prosinca 2019., svečanom, koncelebriranom misom u Krasici je proslavljen sv. Stjepan prvomučenik, zaštitnik župe Krasica. Tu je župu polovicom prošloga stoljeća obilježio život, djelovanje i mučeništvo jednog suvremenog mučenika, don Francesca Bonifacia.

Porečki i pulski ordinarij, mons. Dražen Kutleša, predvodio je u subotu, 21. prosinca, u prepunoj kapeli porečke katedrale, misu zornicu s početkom u 6 sati.

O blagdanu sv. Lucije, 13. prosinca 2019., održan je prvi susret čitača Porečkog dekanata.

Papa Franjo je 30. studenog 2019. uputio Crkvi Apostolsko pismo  Aperuit illis u kojem govori o važnosti Riječi Božje u životu vjernika i liturgiji i u kojem ustanovljuje Nedjelju Božje riječi.

U petak, 13. prosinca proslavljen je spomendan Sv. Lucije, zaštitnice župe Skitača.