Danas, u 21. stoljeću svijet treba nove Martine, nove svjedoke poput sv. Martina, koji će u današnjem vremenu, koje je jednako izazovno kao i IV. stoljeće kada je on živio, posvjedočiti za Krista svojim životom, u svojoj svakodnevici, rekao je mons. Ivan Hren predvodeći misno slavlje o svetkovini sv. Martina biskupa kojeg vrsarska župa i grad Vrsar časte kao svoga nebeskog zaštitnika.

Na inicijativu lovačkog društva iz Cera i ove godine organizirana je svečana sveta misa povodom sv. Huberta zaštitnika lovaca, u subotu, 3. studenog, u župnoj crkvi sv. Mateja u Ceru koju je predovodio župnik Bernard Jurjević.

Lovci lovačkog društva „Srnjak“ iz Grožnjana, svetom misom u župnoj crkvi sv. Vida, Modesta i Krescencije, odali su počast svom zaštitniku Sv. Hubertu, zaštitniku lovaca, šumara, kinologa, optičara.

U nedjelju, 21. listopada 2018. godine, svečanim je misnim slavljem proslavljena 120. obljetnica posvete Mornaričke crkve u Puli, danas župne crkve Gospe od Mora. Misnom slavlju nazočili su predstavnici mornarice i policije, a predvodio je biskup u miru mons. Ivan Milovan u suslavlju s više svećenika.