U nedjelju, 16. rujna 2018. godine, u Rovinju je svečano proslavljena svetkovina nebeske suzaštitnice grada, sv. Eufemije. Svečanu misu poldanicu predvodio je mons. Ivan Milovan, biskup u miru, uz koncebraciju župnika domaćina, generalnog vikara biskupije mons. Vilima Grpca te župnog vikara Damira Štifanića.

U Krasici misnim slavljem obilježena obljetnica mučeništva i obljetnica proglašenja blaženim Francesca Bonifacia

U srijedu, 5. rujna 2018., u Puli je spomendan sv. Majke Tereze posebno proslavljen u stolnoj crkvi, katedrali Uznesenja Marijina gdje postoji njezin kip i izložene su njezine relikvije.

U nedjelju, 2. rujna 2018., kao i svake godine prve nedjelje rujna, 15. tradicionalnim koncertom sv. Eufemiji započeo niz događaja kojima će i ove godine Rovinj obilježiti blagdan svoje nebeske zaštitnice sv. Eufemije.