Žminjska Župa sv. Mihovila arkanđela i ove je godine tijekom Božićnog vremena imala svoj redoviti Božićni koncert, ove godine 27. po redu. Koncert je održan na blagdan sv. Obitelji, u nedjelju, 30. prosinca u poslijepodnevnim satima.

Svečanom misom, župljani župe Krasica i njihovi gosti iz susjednih župa, obilježili su u srijedu, 26. prosinca, spomendan zaštitnika svoje župe, Sv. Stjepana prvomučenika.

Euharijstijsko slavlje predvodio je vlč. Luka Pranjić, župnik u Novigradu, uz koncelebraciju mjesnog župnika.

U nadahnutoj propovjedi, vlč. Pranjić je podsjetio da je Sv. Stjepan ljubio i svoje neprijatelje, progonitelje i molio za njih.

Prvi su kršćani imali povjerenja u put nenasilja. Oni su bili vjerodostojni u svojoj spremnosti da trpe, da se ne osvećuju, da praštaju, istaknuo je propovjednik.

Misu je glazbeno uzveličao župni zbor.

Tako je ove godine blagdan zaštitnika župe u kojoj je djelovao bl. Francesco Bonifacio u vrijeme kada je podnio mučeništvo, predvodio župnik novigradske župe gdje je taj istarski blaženik djelovao prije Krasice i istaknuo se veoma aktivnim pastoralnim radom.

(VDM)

U nedjelju, 9. prosinca 2018. u rovinjskoj župnoj crkvi sv. Eufemije svečanim misnim slavljem, pod predsjedanjem mons. Ivana Milovana, biskupa u miru, proslavljeno je šezdeset godina djelovanja sestara uršulinki u Rovinju. Uz biskupa su koncelebrirali rovinjski župnik i generalni vikar biskupije mons. Vilim Grbac, kapelan vlč. Damir Štifanić te o. Marijan Glamočak iz rovinjskog Franjevačkog samostana sv. Franje Asiškog.

Župa sv. Nikole biskupa u Pazinu ove je godine blagdan svog nebeskog zaštitnika proslavila svečanim večernjim misnim slavljem pod predsjedanjem biskupa u miru mons. Ivana Milovana. Koncelebriralo je više svećenika iz okolnih župa, franjevci iz pazinskog Franjevačkog samostana Pohođenja Marijna te župnik domaćin, pazinski dekan preč. Mladen Matika.