Iz ureda dijecezanskog ravnatelja Papinskih misijskih djela Porečke i Pulske biksupije primili smo rezultate ovogodišnje Akcije MIVA, koja je i ove godine održana pod geslom " Moj dar slavi Boga za sve sretno prijeđene kilometre".

Akciju MIVA promoviraju Papinska misijska djela, na razini cijele Crkve, a prihodi su namijenjeni za nabavku vozila za misionare.

Ove je godine u našoj biksupiji sudjelovalo sveukupno 13 župa:

-Župe Kaštel, Sv. Marija na Krasu i Savudrija, vlč. Benjamin Petrović,

- Župe Umag i Murine, vlč. Josip Grbac,

- Župa Labin Donji ( s njima i Gornji Labin), vlč.Blaž Bošnjaković,

- Župa Sv. Ivana Krstitelja - Pula, pater Đuro Hontić,

-Župe Kršete, Materada i Petrovija, vlč. Mirko Vukšić,

- Župa Sv. Eufemije,Rovinj, vlč. Vilim Grbac,

-Župa Uznesenja BDM, Poreč, vlč. Milan Zgrablić,

Župa sv. Ivana  Krstitelja, Pula, o. Đuro Hontić.

Ove je godine, provođenjem Akcije MIVA u spomenutih 12 župa sakupljeno sveukupno 20.328,30kn. Posebno valja istaknuti porečku katedralnu župu koja je ove godine sudjelovala po prvi put, i to vrlo uspješno.

Nadamo se da će se iduće godine uključiti još više župa u toj i sličnim akcijama, zaključuju iz ureda dijecezanskog ravnatelja Papinskih misijskih djela.