U nedjelju, 21. listopada 2018., Crkva je proslavila 92. Svjetski dan misija – Misijsku nedjelju. Ovogodišnja tema bila je: „ Zajedno s mladima donosimo evanđelje svima“. Preko Papinskih misijskih djela, Crkva je te nedjelje bila pozvana na molitvenu i materijalnu pomoć za evangelizaciju svijeta.

U ovom tjednu prije misijske nedjelje, cijela Crkva je pozvana na molitvu za misije i misionare. S tim ciljem organizirana je u četvrtak, 18. listopada 2018. molitva u Župi sv. Ivana Krstitelja za cijeli grad Pulu.

"Moj dar slavi Boga za sve sretno prijeđene kilometre",moto je humanitarne organizacije MIVA, koja već 91 godinu pomaže u borbi protiv nepismenosti, siromaštva, bolesti, gladi i žeđi.

Papinska misijska djela Hrvatske i ove godine započinju godišnju akciju – MIVA Hrvatska (Misijska vozila) i to u nedjelju 22. srpnja koja je između ostaloga posvećena i svetom Kristoforu, zaštitniku vozača. Toga će dana i na području Porečke i Pulske biskupije u mnogim župama nakon mise za puk održati blagoslov vozila.