Iz ureda dijecezanskog ravnatelja Papinskih misijskih djela Porečke i Pulske biksupije primili smo rezultate ovogodišnje Akcije MIVA, koja je i ove godine održana pod geslom " Moj dar slavi Boga za sve sretno prijeđene kilometre".

U nedjelju, 23. srpnja 2017. održana je još jedna Akcija MIVA pod geslom " Moj dar slavi Boga za sve sretno prijeđene kilometre". Akciju MIVA promoviraju Papinska misijska djela, na razini cijele Crkve, a prihodi su namijenjeni za nabavku vozila za misionare.

Foto detalji misijskih zbivanja u našoj biskupiji od 2015.

• 2017-07-23-pmdfotogallery
  • pmd1
  • pmd10
  • pmd2
  • pmd3
  • pmd4
  • pmd5
  • pmd6
  • pmd7
  • pmd8
  • pmd9

Link: http://radio.hrt.hr/ep/nasa-zvona/171226/

Ovotjednu emisiju realizirali smo u mjestu Kršete, župi Umaško-oprtaljskog dekanata. Naš je sugovornik, vlč. Mirko Vukšić, dijecezanski ravnatelj Papinskih misijskih djela, pojasnio značenje akcije MIVA, blagoslova vozila i nekih drugih, u našim krajevima relativno novih, uzusa u tom kontekstu.