"Moj dar slavi Boga za sve sretno prijeđene kilometre",moto je humanitarne organizacije MIVA, koja već 91 godinu pomaže u borbi protiv nepismenosti, siromaštva, bolesti, gladi i žeđi.

Papinska misijska djela Hrvatske i ove godine započinju godišnju akciju – MIVA Hrvatska (Misijska vozila) i to u nedjelju 22. srpnja koja je između ostaloga posvećena i svetom Kristoforu, zaštitniku vozača. Toga će dana i na području Porečke i Pulske biskupije u mnogim župama nakon mise za puk održati blagoslov vozila.

I ove godine, mnoge župe naše biskupije, uključile su se u humanu akciju " Maslinova grančica - moj dar za misije. " koju organiziraju Papinska misijska djela naše biskupije, pod vodstvom ravnatelja vlč.  Mirka Vukšića.

Učenici Osnovne škole Vladimira Nazora Vrsar, zajedno sa svojom knjižčarkom Ludmilom Pauletić i vjeroučiteljicom Valentinom Kadić izrađivali su misijske krunice. Sama izrada krenula je od početka mjeseca studenog a završila je pred proslavu sv. Martina. Materijal za izradu donijeli su učenici a ono što je nedostajalo donirala je škola.  Zamisao se rodila prilikom dogovora za Dane Afrike koji se redovno obilježava u mjesecu studenom,  netom nakon Misijske nedjelje. (txt i foto: Valentina Kadić)