Središnja uprava Papinskih misijskih djela u RH svake godine priprema naljepnice koje se dijele vozačima za vozila prigodom sakupljanja sredstava za Akciju MIVA, za nabavku potrebnih vozila misionarima u misijama.

Ove godine je kao zaštitni lik Akcije MIVA odabran kip sv. Kristofora koji se nalazi u crkvi sv. Roka u Umagu, u župi sv. Peregrina. Autor fotografije je naš dragi suradnik Mijat Gavran.

Kao najavu akcije MIVA, u organizaciji Papinskih misijskih djela, donosimo poziv/poticajno pismo našeg dijecezanskog ravnatelja Papinskih misijskih djela, preč. Mirka Vukšića:

U nedjelju, 21. listopada 2018., Crkva je proslavila 92. Svjetski dan misija – Misijsku nedjelju. Ovogodišnja tema bila je: „ Zajedno s mladima donosimo evanđelje svima“. Preko Papinskih misijskih djela, Crkva je te nedjelje bila pozvana na molitvenu i materijalnu pomoć za evangelizaciju svijeta.

U ovom tjednu prije misijske nedjelje, cijela Crkva je pozvana na molitvu za misije i misionare. S tim ciljem organizirana je u četvrtak, 18. listopada 2018. molitva u Župi sv. Ivana Krstitelja za cijeli grad Pulu.

"Moj dar slavi Boga za sve sretno prijeđene kilometre",moto je humanitarne organizacije MIVA, koja već 91 godinu pomaže u borbi protiv nepismenosti, siromaštva, bolesti, gladi i žeđi.