I ove godine, mnoge župe naše biskupije, uključile su se u humanu akciju " Maslinova grančica - moj dar za misije. " koju organiziraju Papinska misijska djela naše biskupije, pod vodstvom ravnatelja vlč.  Mirka Vukšića.

Učenici Osnovne škole Vladimira Nazora Vrsar, zajedno sa svojom knjižčarkom Ludmilom Pauletić i vjeroučiteljicom Valentinom Kadić izrađivali su misijske krunice. Sama izrada krenula je od početka mjeseca studenog a završila je pred proslavu sv. Martina. Materijal za izradu donijeli su učenici a ono što je nedostajalo donirala je škola.  Zamisao se rodila prilikom dogovora za Dane Afrike koji se redovno obilježava u mjesecu studenom,  netom nakon Misijske nedjelje. (txt i foto: Valentina Kadić)

Iz ureda dijecezanskog ravnatelja Papinskih misijskih djela Porečke i Pulske biksupije primili smo rezultate ovogodišnje Akcije MIVA, koja je i ove godine održana pod geslom " Moj dar slavi Boga za sve sretno prijeđene kilometre".

U nedjelju, 23. srpnja 2017. održana je još jedna Akcija MIVA pod geslom " Moj dar slavi Boga za sve sretno prijeđene kilometre". Akciju MIVA promoviraju Papinska misijska djela, na razini cijele Crkve, a prihodi su namijenjeni za nabavku vozila za misionare.