Odlukom ordinarija, mons. dr. Dražena Kutleše, Biskupski ordinarijat u Poreču izdao je dekrete razrješenja i imenovanja, te novi raspored pastoralnih službi u Porečkoj i Pulskoj biskupiji.

U nedjelju, 10. lipnja 2018., netom uoči obilježavanja 50. obljetnice osnutka, pulska je Župa sv. Pavla apostola bila mjesto slavlja mlade mise jednog svog župljana, vlč. Damira Štifanića, novog svećenika Porečke i Pulske biskupije koji je red prezbiterata, po rukama porečkog i pulskog ordinarija mons. dr. Dražena Kutleše, primio dan ranije, u subotu 9. lipnja u pulskoj katedrali.

U četvrtak, 18. siječnja 2018. godine, u 84. godini života i 59. godini svećeništva, okrijepljen svetim sakramentima, blago je u Gospodinu preminuo vlč. Marijan Milovan, svećenik Porečke i Pulske biskupije.

U subotu, 16. prosinca 2017. u pulskom Samostanu sv. Antuna Padovanskog održan je Adventski susret redovnica Porečke i Pulske biskupije. Susret je vodio dijecezanski povjerenik za osobe posvećenog života o. Đuro Hontić, koji je održao i prigodno izlaganje.