U nedjelju, 15. listopada 2017., kada se u mnogim crkvama obilježavala Nedjelja zahvalnosti za plodove zemlje, župljani župe sv. Ivana Krstitelja u Puli na poseban su način odlučili izraziti zahvalnost svome župniku, fra Đuri Hontiću, za sve što je u dvije godine od kada je na službi u Puli učinio za tu župu.

Vlč. Dragutin Petrović, svećenik Porečke i Pulske biskupije, obilježio je u nedjelju, 10. rujna 2017., 40. obljetnicu svećeništva na jedan malo drugačiji, zauzetiji način.

Vlč. Dejvis Martinović, ovogodišnji mladomisnik zaređen za svećenika Porečke i Pulske biskupije, svoju je mladu misu svečano proslavio u subotu, 8. srpnja 2017., u mjestu Plaški, u Župi sv. Ane, u Gospićko-senjskoj biskupiji, gdje su mu roditelji stalno nastanjeni.

Odlukom ordinarija mons. Dražena Kutleše Biskupski ordinarijat u Poreču izdao je dekrete razrješenja i imenovanja, te novi raspored pastoralnih službi u Porečkoj i Pulskoj biksupije: