Vlč. Dejvis Martinović, ovogodišnji mladomisnik zaređen za svećenika Porečke i Pulske biskupije, svoju je mladu misu svečano proslavio u subotu, 8. srpnja 2017., u mjestu Plaški, u Župi sv. Ane, u Gospićko-senjskoj biskupiji, gdje su mu roditelji stalno nastanjeni.

Odlukom ordinarija mons. Dražena Kutleše Biskupski ordinarijat u Poreču izdao je dekrete razrješenja i imenovanja, te novi raspored pastoralnih službi u Porečkoj i Pulskoj biksupije:

Istarski svećenici proslavili blagdan Srca Isusova

Višegodišnja je praksa da svećenici Porečke i Pulske biskupije blagdan Srca Isusova, Dan posvećenja svećenika, obilježe okupljanjem i u nekoj od župa diljem biskupije. Ove je godine, u petak 23. lipnja 2017., susret održan u župnoj crkvi Majke Božje od zdravlja u mjestu Hreljići u Vodnjanskom dekanatu.

U utorak, 20. lipnja 2017.,u Tinjanu, u Porečkom dekanatu, održana je sprovodna misa i ukop pok. vlč. Alojzija Bafa, umirovljenog svećenika Porečke i Pulske biskupije.