U četvrtak, 18. siječnja 2018. godine, u 84. godini života i 59. godini svećeništva, okrijepljen svetim sakramentima, blago je u Gospodinu preminuo vlč. Marijan Milovan, svećenik Porečke i Pulske biskupije.

U subotu, 16. prosinca 2017. u pulskom Samostanu sv. Antuna Padovanskog održan je Adventski susret redovnica Porečke i Pulske biskupije. Susret je vodio dijecezanski povjerenik za osobe posvećenog života o. Đuro Hontić, koji je održao i prigodno izlaganje.

U nedjelju, 15. listopada 2017., kada se u mnogim crkvama obilježavala Nedjelja zahvalnosti za plodove zemlje, župljani župe sv. Ivana Krstitelja u Puli na poseban su način odlučili izraziti zahvalnost svome župniku, fra Đuri Hontiću, za sve što je u dvije godine od kada je na službi u Puli učinio za tu župu.

Vlč. Dragutin Petrović, svećenik Porečke i Pulske biskupije, obilježio je u nedjelju, 10. rujna 2017., 40. obljetnicu svećeništva na jedan malo drugačiji, zauzetiji način.