U ponedjeljak, 18. siječnja,  u crkvi Misericordie, kod glavne pošte, započeo molitveni hod po pulskim crkvama. Misu je predvodio katedralni župnik vlč. Rikard Lekaj. On je tom prigodom u homiliji istaknuo kako je nastojanje oko jedinstva kršćana nešto na što nas Crkva poziva još od Drugog vatikanskog koncila. Pozvani smo, u zajedništvu s ostalik kršćanskim vjernicima moliti kako bi se ostvarila Isusova molitva koju je molio na posljednjoj večeri „da svi budu jedno“. To možemo samo ako živimo sKristom, ako se hranimo Kristom, ako molimo, prava molitva upravo stvara zajedništvo, istaknuo je vlč. Lekaj.

Nema događanja