O blagdanu Male Gospe, u nedjelju, 8. rujna 2019., u svetištu Majke Božje od Milosti u Puli svečano je proslavljeno stoljeće djelovanja franjevaca u tome svetištu. Misno slavlje predvodio je fra Bojan Rizvan, definitor Franjevačke provincije sv. Jeronima u Dalmaciji i Istri, koji je, kako je rekao, svoje prve svećeničke korake učinio kao upravitelj toga svetišta.

Nije čovjek velik zato što je zdenac znanosti, nego po tom što ostaje ponizan na prijestolju znanosti. Ne postaje se velik po autoritetu i vlasti nad milijunima ljudi, nego po priznanju da su taj autoritet i moć primljeni od Bog da se stave u službu drugih. Nije čovjek velik po onome što čini, nego, ako to čini dječjim zahvalnim srcem, sa sviješću  da je sve to Božji dar, istaknuo je vlč. Zohil u homiliji.

U pazinskom franjevačkom Samostanu Pohođenja Marijina, blagdan utemeljitelja Franjevačkog reda, sv. Franje Asiškog, proslavljen je svečanim misnim slavljem koje je predvodio vlč. Darko Zgrablić, župnik u Svetvinčentu, u suslavlju s više svećenika iz Pazinskog i okolnih dekanata. Na misi se okupio veliki broj vjernika koji su posvema ispunili samostansku crkvu.

U jedinom pulskom samostanu sv. Franje Asiškog, u starogradskoj jezgri, blagdan sv. Franje proslavljen je višednevnim duhovnim događanjem.

Blagdanu je prethodila trodnevna duhovna priprava. Prva dva dana trodnevnice predvodio je p. Rozo Palić, a treći dan trodnevnice i misu na sam blagdan, 4. listopada predvodio je vlč. Dražen Radigović, uz koncelebraciju gvardijana p. Đure Hontića i p. Đure Vuradina.

Sve događaje glazbeno je uzveličala grupa Oton.

Homiliju vlč. Radigovića možete preuzeti ovdje: https://wetransfer.com/downloads/86102d08c5848af82ae41839b05407d620181008200735/89572324848f5ec1204bed4554a06c0720181008200735/d239ac