U subotu, 16. rujna u Rovinju je svečano proslavljena svetkovina nebeske zaštitnice grada sv. Eufemije. Svečanu misu poldanicu predvodio je porečki i pulski ordinarij mons. dr. Dražen Kutleša, a svečano večernje misno slavlje mons. Ivan Milovan, biskup u miru.

U Murinama, jedinoj crkvi na području Porečke i Pulske biskupije posvećenoj Gospi Žalosnoj, taj je blagdan, u petak, 15. rujna 2017.,  tradicionalno proslavljen svečanim misnim slavljem koje je ove godine predvodio vlč. Dejvis Martinović, mladomisnik, kapelan u Umagu.

U ponedjeljak, 11. rujna 2017., svečano misno slavlje spomena 71. obljetnici mučeništva bl. Francesca Bonifacia, u Krasici, u župnoj crkvi sv. Stjepana prvomučenika, predvodio je kancelar Porečke i Pulske biskupije preč. Sergije Jelenić u zajedništvu s nekoliko svećenika iz Umaško-oprtaljskog dekanata.

U petak, 8. rujna, u marijanskom svetištu Gospe od milosti u pulskom naselju Šijana svečano je proslavljen blagdan Rođenja Blažene Djevice Marije. Misno slavlje predvodio je fra Josip Vlašić iz pazinskog Franjevačkog samostana Pohođenja Marijina u zajedništvu s nekolicinom svećenika.