U subotu, 11. svibnja, 220 vjernika iz Buzetskog dekanata, s pet autobusa, hodočastilo je u Padovu. Hodočašće su vodili vlč. Josip Mašina, župnik u Roču i Lanišću, vlč. Dalibor Pilekić, sužupnik u Buzetu te vlč. Matteo Baccani, župnik u Vrhu. Nakon višesatnog putovanja, po dolasku u Padovu slavili su misu u crkvi sv. Leopolda te se pomolili pred njegovim tijelom. Misu je predvodio vlč. Pilekić. Potom su se uputili prema crkvi sv. Antuna, pomolili se pred njegovim relikvijama, izmolili deseticu krunice iz pobožnosti sv. Antunu, razgledali crkvu i te zapjevali dvije marijanske pjesme.

Nakon slobodnog vremena za razgled grada hodočasnici su se uputili natrag bogatiji za jedno lijepo duhovno iskustvo. (G.K.)