Od subote, 6. do ponedjeljka, 8. listopada, 44 hodočasnika, većinom iz ližnjanske Župe sv. Martina biskupa, kojima su se pridružili i poneki i župljani župe sv. Agneze iz Medulina (5), sv. Feliksa i Fortunata iz Šišana (4), sv. Nikole iz Pješčane uvale (6) i iz Gospe od Mora (2) te umirovljeni bivši župnik Ližnjana vlč. Josip Zović, hodočastili su na Cres i Lošinj.

Rekolekcija svećenika Porečkog dekanata, u ponedjeljak, 4. lipnja 2018., bila je hodočasničkog karaktera, posjetili su Karlovac i tamošnje Nacionalno svetište sv. Josipa.

U subotu, 26. svibnja 2018., vjernici Župe Svete Marije Velike iz Cresa, koja je ujedno i sjedište Creskog dekanata, predvođeni svojim župnikom, vlč. Marijanom Kosićem, pohodili su Porečku i Pulsku biskupiju i hodočastili na mjesta od posebnog značenja u životu bl. Miroslava Bulešića.

U subotu, 26. svibnja 2018., župljani sv. Martina iz Ližnjana, sa nekoliko gostiju iz župa Medulin i Šišan, hodočastili su na otok Visovac na Visovačkom jezeru u Nacionalnom parku Krka.