U subotu, 11. svibnja, 220 vjernika iz Buzetskog dekanata, s pet autobusa, hodočastilo je u Padovu. Hodočašće su vodili vlč. Josip Mašina, župnik u Roču i Lanišću, vlč. Dalibor Pilekić, sužupnik u Buzetu te vlč. Matteo Baccani, župnik u Vrhu. Nakon višesatnog putovanja, po dolasku u Padovu slavili su misu u crkvi sv. Leopolda te se pomolili pred njegovim tijelom. Misu je predvodio vlč. Pilekić. Potom su se uputili prema crkvi sv. Antuna, pomolili se pred njegovim relikvijama, izmolili deseticu krunice iz pobožnosti sv. Antunu, razgledali crkvu i te zapjevali dvije marijanske pjesme.

Nakon slobodnog vremena za razgled grada hodočasnici su se uputili natrag bogatiji za jedno lijepo duhovno iskustvo.

Župa Preobraženja Gospodnjeg iz Petrinje je u subotu 11. svibnja hodočastila u Lanišće i Svetvinčenat, putovima hrvatskog blaženika Miroslava Bulešića, svećenika koji je krvoločno ubijen nakon krizme 1947. u dobi od 27 godina. Uz župljane Župe hodočastili su i djelatnici PU Sisačko - moslavačke.

U srijedu, 1. svibnja, na blagdan sv. Josipa Radnika, 80 hodočasnika, župljana Župa Barban, Cere i Sutivanac, zajedno sa župnikom, vlč. Bernardom Jurjevićem, hodočastilo je na Udbinu. Ondje su slavili svetu misu, obišli svetište te izmolili molitvu za branitelje.

Na blagdan sv. Jurja, 23. travnja, 48 krizmanika iz župa Barban, Cere i Sutivanac, uz pratnju župnika vlč. Benarda Jurjevića i vlč. Juru Purkića, hodočastilo je u zagrebačku prvostolnicu, bl. kardinalu Stepincu u pohode.