Vjernici nekoliko Istarskih župa uz pratnju tri župnika hodočastili su u Poljsku, domovinu pape Ivana Pavla II. Hodočašće je započelo na znakovit datum, 16.10.2019. u večernjim satima. Na taj dan 1978. godine je Krakovski nadbiskup i kardinal Karol Jozef Wojtyla izabran u Rimu za papu.

Župljani župa Sv. Lucije Pazinske i Sv. Jurja iz Starog Pazina na čelu sa župnikom Željkom Zecom ostvarili su krajem rujna hodočašće u Istočnu Hrvatsku tj. Slavoniju.

Hodočašće Porečkog dekanata Gospi Loretskoj, Sv. Mihovilu arkanđelu, sv. Franji Asiškom, sv. Klari Asiškoj, sv. Ocu Piju i Čudu Presvete Euharistije

Vjernici Porečkog dekanata hodočaste od 7. do 12. listopada pojedinim svetištima istočnog dijela središnje Italije. Kroz pet dana posjetiti će: Svetište Gospe Loretske, Svetište Euharistijskog čuda u Lancianu, Svetište sv. Padre Pia u mjestu San Giovanni Rotondo, Svetište Svetog Mihovila u Garganu te Assisi, Grad Svetog Franje.

Duhovna pratnja za šezdesetak hodočasnika je pet svećenika:  Milan Zgrablić, Darko Zgrablić, Marijan Kancijanić, Lino Zohil i p. Drago Marić.

Prvoga dana hodočašća, u kripti Loretske bazilike misno slavlje predslavio je preč. Milan Zgrablić.

Drugoga dana hodočašća u Lancianu misu je predvodio preč. Marijan Kancijanić.