U srijedu 10. srpnja, spojile su se priključne rute iz Istre, iz Italije preko Slovenije i iz Pule u suradnji s Magisom koje su stigle preko Lanišća i Veprinca, s glavnom rutom koja je stigla iz Gorskog kotara.

Posljednji dan Istarske priključne rute Marijanskog zavjeta za Domovinu, u utorak, 9. srpnja,  hodočasnici su započeli u Lanišću te nastavili put Bresta, Veprinca, Poklona… i dalje prema Rijeci.

Drugi dan Istarske priključne rute Marijanskog zavjeta za Domovinu započeo je u Svetvinčentu, rodnoj župi bl. Miroslava Bulešića.

Istarska priključna ruta Marijanskog zavjeta za domovinu započela je u subotu, 6. srpnja, misnim slavljem u pulskoj katedrali Uznesenja Marijina. Tridesetak hodočasnika okupilo se na Trgu sv. Tome ispred katedrale, gdje ih je na ulazu u katedralu dočekao vlč. Mauro Boccadoro, kapelan katedralne župe.