Na drugom izdanju izložbe o jaslicama mogu se vidjeti jaslice napravljene od najrazličitijih materijala, pa čak i od filtera cigareta. Ove su se godine aktivirali brojni domaći izlagači pa se tako kao scenografija može vidjeti minijaturna replika galižanske crkve sv. Justa i župne crkve pulske Župe Krista Spasitelja.

Završena je prva faza obnove jednog od najznačajnijih samostanskih kompleksa u Istri, samostana Sv. Mihovila u Kloštru, unutar kojeg se nalaze crkva Sv. Mihovila iz 11.stoljeća i crkva Sv. Marije iz 6. stoljeća.

Znamenita kapela sv. Roka u Roču, romanička jednobrodna crkvica nadaleko poznata po svojim freskama, u cijelosti je obnovljena. Nedavno je završena sanacija unutarnje i vanjske žbuke čime je zaokružena cjelokupna sanacija ovoga sakralnog objekta.

U Motovunu je u subotu, 17. studenog, u Gradskoj kuli po peti put uzastopce održan međunarodni znanstveni skup „Motovunski kolokvij“. Ove godine znanstvenici su svojim predavanjima i raspravama na temu „Habsburgovci i Istra u pravu i povijesti“ odlučili obilježiti niz velikih i okruglih obljetnica koje povezuju Habsburgovce i Istru.