U Kanfanaru, 17. po redu Dvigrad festival - međunarodni festival rane glazbe, pod nazivom "Povratak ishodištu-vraćam se tebi Dvigrade", započeo je na Nedjelju Muke Gospodnje, 14. travnja, u župnoj crkvi sv. Silvestra.  Ove su godine gosti bili KUD „Mate Balota“ i zbor Župe Rođenja Blažene Djevice Marije iz Raklja te Vokalna skupina „Soli Deo Gloria“ iz Pule.

Na drugom izdanju izložbe o jaslicama mogu se vidjeti jaslice napravljene od najrazličitijih materijala, pa čak i od filtera cigareta. Ove su se godine aktivirali brojni domaći izlagači pa se tako kao scenografija može vidjeti minijaturna replika galižanske crkve sv. Justa i župne crkve pulske Župe Krista Spasitelja.

Završena je prva faza obnove jednog od najznačajnijih samostanskih kompleksa u Istri, samostana Sv. Mihovila u Kloštru, unutar kojeg se nalaze crkva Sv. Mihovila iz 11.stoljeća i crkva Sv. Marije iz 6. stoljeća.

Znamenita kapela sv. Roka u Roču, romanička jednobrodna crkvica nadaleko poznata po svojim freskama, u cijelosti je obnovljena. Nedavno je završena sanacija unutarnje i vanjske žbuke čime je zaokružena cjelokupna sanacija ovoga sakralnog objekta.