Petak, 19 travnja, 2024

Održan Križni put Kaštelirskim poljima

viber image 2022 04 03 19 17 47 269Na petu korizmenu nedjelju, 3. travnja 2022. godine, stotinjak vjernika okupilo se ispred župne crkve sv. Kuzme i Damjana u Kašteliru, u Porečkom dekanatu, kako bi zajedno krenuli na Križni put po Kaštelirskim poljima. Pobožnost je predvodio župnik vlč. Želimir Bagavac, vjernici su se izmjenjivali u čitanju postaja kao i u nošenju križa.

Svakako jedna od najznačajnijih točaka križnoga puta po Kaštelirskim poljima je mjesto, raskrižje poljskih puteva obilježeno od davnina drevnim željeznim križem koje je svima u tome kraju poznato imenom „Poli Boga“.

Prolazeći oko 4 kilometra dugu stazu ta nevelika, ali složna župna zajednica izmolila je obiteljski križni put koračajući među poljima, stazama kojima su prolazile nebrojene generacije njihovih predaka, blagoslivljajući zemlju koja ih je oduvijek hranila.

(Txt: G. Krizman, Foto: P. Ružić)