Svečano večernje misno slavlje o svetkovini sv. Mavra, zaštitnika Porečke biskupije i grada Poreča, predvodio je porečki i pulski ordinarij mons. Dražen Kutleša u suslavlju sa kanonicima Porečkog stolnog kaptola sv. Maura i drugim svećenicima. Tom su prigodom tradicionalno dodijeljena priznanja zaslužnim vjernicima laicima koje su predložili svećenici u pojedinim dekanatima.

Homiliju biskupa Kutleše možete poslušati ovdje:

Na kraju misnog slavlja kancelar biskupije, preč. Sergije Jelenić, pročitao je imena i obrazloženja dodjele biskupijskih priznanja pojedinim zaslužnim vjernicima laicima, a ordinarij im je uručio priznanja uz prigodno čestitanje.

Dobitnici biskupijskih priznanja:

Gospođa Katarina Žmak rodom iz Župe Lanišće za više od 40. godina  pomaganja svećenicima u Vrhu i Buzetu.

Gospođa Marija Bon iz Župe Zamask za dugogodišnje uređivanje crkve i predvođenje pjevanja u crkvi.

Gospođa Irena Aranjoš iz Župe Poreč za dugogodišnju suradnju i doprinosu u duhovnom, pastoralnom i liturgijskom životu župe.

Gospođa Ljiljanka Česnik iz Župe Gospe Fatimske u Labinu za 30 godina sviranja i vođenja zbora u župi.

Gospođa Neva Gržinić iz Župe Pićan za 40 godina suradnje i svestrane aktivnosti u župi.

Gospodin dr. Andrej Angelini iz Župe Sveti Pavao u Puli za svestranu pomoć u crkvi osobito sviranjem i spremnošću uvijek pružiti liječničku pomoć svakome.