Poziv na Treći nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji u Solinu, 15. i 16. rujna,

rok prijave 15. 7. 2018.

Prijavnicu možete preuzeti u privitku ovoga članka.

Obitelj, kolijevka i nositeljica života, prva je prenositeljica vjere i odgojiteljica u kršćanskom življenju. Ova temeljna stanica društva i Crkve u posljednje vrijeme susreće se s mnogobrojnim poteškoćama i raznim iskušenjima. Naše obitelji, roditelji – očevi i majke – i djeca, često su danas izloženi ekonomskoj nesigurnosti, udarima određenih idejnih strujanja i društvenih trendova koji žele rastočiti naravno shvaćanje braka i obitelji. Pod tim i drugim izazovima nerijetko pucaju bračne veze i slabe obiteljske i društvene vrijednosti.

Svjesna tih ugroza i opasnosti kao i svoje spasenjske zadaće, Crkva ustrajno naviješta kršćanski nauk o braku – zajednici muškarca i žene – koji po Božjoj promisli ima svoju trajnu vrijednost i nezamjenjivo poslanje.

Zbog toga želimo da se što više obitelji prijavi na Treći nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji u Solinu, 15. i 16. rujna.

Želimo Vas podsjetiti na neke bitne informacije vezano uz letak koji ste već preuzeli od Ureda za obitelj:

- u sredini letka je prijavnica koju obitelji trebaju ispuniti i predati svojim župnicima a župnici ih onda trebaju proslijediti Uredu za obitelj do 15.07.2018. putem e-maila: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam botova. Vaš JavaScript treba biti uključen da bi ju vidjeli., putem pošte (Ulica Sv. Ćirila i Metoda 5, 52000 Pazin) ili telefona (Ispod navedeni).

- za sve dodatne informacije možete se javiti Uredu za obitelj na broj: 098 963 2097

(vlč. Milivoj Koren), 091 595 3867 (vlč. Josip Peteh) ili 091 263 5062 (Ured za obitelj)

- važno je napomenuti vjernicima da prijavnicu trebaju ispuniti bez obzira na to idu li privatnim autom ili autobusom, svi trebaju biti prijavljeni preko Ureda.

Prijavnicu možete preuzeti u privitku ovoga članka.

Zahvaljujem i pozdravljam u Kristu!

vlč. Milivoj Koren

pročelnik Vijeća za pastoral obitelji i n. e.

Privitci:
Preuzmite ovu datoteku (PRIJAVNICA za nacionalni susret2.doc)Prijavnica