Petak, 19 travnja, 2024

Križni put ulicama Župe sv. Ivana Krstitelja u Puli

Na treću korizmenu nedjelju, 19. ožujka, u pulskoj Župi sv. Ivana Krstitelja, župljani, predvođeni svojim župnikom fra Đurom Hontićem i đakonom fra Ivanom Lotarom molili su obiteljski križni put. Križni put molio se od 15 h kroz četrnaest postaja koje su bile postavljene u ulicama na području župe sv. Ivana Krstitelja. Tako su župljani hodeći za križem prošli kroz ulice Svete Felicite, Monte Magno i Škokovica. Svaku postaju križnoga puta molili su odrasli i djeca zajedno. Posebno su se uključili roditelji prvopričesnika, krizmanici i ovogodišnji prvopričesnici koji su radosno molili i nosili svijeće u procesiji zajedno s ostalim župljanima. Cijelim putem pjevale su se korizmene pjesme i promišljalo o muci Isusovoj.

Tekst i slike: Marina Šnobl