Subota, 20 travnja, 2024
Hodočašća

Hodočašće u Slavoniju

Dva autobusa hodočasnika, župljana župa sv. Nikole iz Barbana i sv.Matej – Cere hodočastili su, zajedno sa svojim župnikom, vlč. Bernardom Jurjevićem, u subotu 18. i nedjelju 19. veljače u Slavoniju.

Posjetili Vukovar i Đakovo, a nedjeljnu svetu misu slavili su zajedno sa domaćim vjernicima u selu Nijemci, u župnoj crkvi sv. Katarine, koja je tijekom rata bila uništena, a sada je potpuno obnovljena. Tu je misu glazbeno animirao župni zbor iz sv. Mateja. Inače Nijemci i Barban su pobratimljene općine, i mnogi su žitelji tog slavonskog mjesta tijekom rata u izbjeglištvu bili upravo u Barbanu.

Misno slavlje predvodio je vlč. Jurjević. On je, tumačeći nedjeljno evanđelje, istaknuo upravo Isusove riječi „Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone da budete sinovi svoga Oca koji je na nebesima“, naglasivši kako su i žitelji toga kraja, ne mrzeći nikoga, s pouzdanjem u Božju ljubav, ponovno izgradili svoje selo koje je bilo razrušeno.