Srijeda, 24 travnja, 2024
Duhovna zvanja

Sprovod vlč. Atilija Nefata

Sprovodnu misu vlč. Atilija Nefata, u staropazinskoj župnoj crkvi sv. Jurja, u petak, 13. siječnja 2017., predvodio je porečki i pulski ordinarij mons. Dražen Kutleša, a sprovodne obrede biskup u miru mons. Ivan Milovan. Ordinarij je misno slavlje predvodio uz koncelebraciju tridesetak svećenika i redovnika iz raznih dijelova biskupije.

Ordinarij je u prigodnoj homiliji, temeljem netom pročitanog ulomka iz Matejevog evanđelja o djelima milosrđa naglasio kako je i pokojni vlč. Nefat zasigurno i velika i mala, i duhovna i tjelesna djela milosrđa činio požrtvovno i potaknut jednostavno željom da pomogne bližnjemu u nevolji. Nadalje, nastavio je propovjednik, pravi način pomaganja bližnjemu je činiti dobro drugome bez računice, bez kalkulacije da se nešto dobije zauzvrat. Naposljetku, pomažući drugima najviše pomažemo sebi, jer davanje je najveća duhovna zarada, naglasio je mons. Kutleša. Neka ova smrt jednog svećenika bude povod svakome od nas da se zapitamo činimo li dobra djela onoliko koliko možemo, ili smo previše uvjetovani materijalnim?, zaključio je mons. Kutleša.

O životopisu pokojnika prigodnu riječ izrekao je generalni vikar biskupije mons. Vilim Grbac. (G. Krizman)

Homiliju možete poslušati ovdje:

{mp3}170113sprovodnefat{/mp3}