Drugog dana trodnevnice uoči obilježavanja 70. obljetnice mučeništva bl. Francesca Bonifacia, u četvrtak, 8 rujna, na blagdan Male Gospe u župnoj crkvi u Krasici, misno slavlje i klanjanje predvodio je biskup mu miru mons. Ivan Milovan.  Predvoditelj je u prigodnoj homiliji naglasio kako je Blažena Djevica Marija uzor svakome vjerniku u pravilnom življenju svoje vjere. Osvrnuo se i na uzorni primjer revnog svećenika don Francesca. Nakon misnog slavlja uslijedilo je klanjanje sa prigodnim meditacijama.

Misu i klanjanje zajedno su animirali zajednički zbor župa Grožnjan i Krasice.