Svečanim euharistijskim slavljem koji je predvodio porečki i pulski ordinarij mons. Dražen Kutleša, u subotu, 11. studenog je u Momjanu proslavljen Sveti Martin, zaštitnik župe te ujedno i 450. obljetnica posvete župne crkve.

U vrlo nadahnutoj homiliji biskup se prisjetio djela milosrđa koje je Sv. Martin napravio i pozvao sve vjernike da čine djela milosrđa, te citirao rečenicu iz Evanđelja: "Neka svijetli vaša svjetlost pred ljudima da vide vaša dobra djela i slave Oca vašega koji je na nebesima".

Svečanosti euharistije doprinio je Momjanski župni zbor . Nakon svete mise, domaći župnik Miroslaw Paraniak blagoslovio je novo vino, momjanski muškat, a nakon toga je uslijedilo druženje biskupa i svećenika sa župljanima, uz fine domaće kolače. (V. D. M.)

O blagdanu sv. Martina biskupa, zaštitnika vrsarske župe, u subotu, 11. studenog 2017. svečani misno slavlje predvodio je izv. prof.  dr. sc. vlč. Jerko Valković u zajedništvu vlč. Ivanom Butkovićem, vlč. Josipom Kalčićem, p. Dragom Marićem te župnikom domaćinom vlč. mr Linom Zohilom.

Župa sv. Martina u Ližnjanu, mjestu nedaleko Pule, ove je godine blagdan svoga zaštitnika proslavila različitim događanjima. U petak, 10. studenog, u župnoj crkvi je održan  kulturno-umjetnički program pod nazivom "U čast sv. Martinu", a na sam blagdan, 11. studenog  svečano koncelebrirano misno slavlje predvodio je dekan Pulskog dekanata, župnik pulske Župe sv. Pavla ap. preč. Milan Mužina u koncelebraciji s bivšim župnicima: vlč. Atilijem Krajcarom, vlč. Josipom Zovićem i vlč. Ivanom Prodanom te vlč. Antonom Tončijem Jukopilom, rođenim Ližnjancem.

U crkvi bl. Miroslava Bulešića u Valbandonu, u ponedjeljak, 6. studenog 2017., održano je svečano misno slavlje povodom obilježavanja Dana policijske kapelanije Policijske uprave istarske. Svečanu euharistiju predvodio je biskup porečki i pulski mons. Dražen Kutleša, uz koncelebraciju kapelana Policijske kapelanije Sv. Vida za Policijsku upravu Primorsko-goransku vlč. Mirka Vukoje, kapelana Policijske kapelanije Majke Božje Kamenitih vrata za Policijsku upravu zagrebačku don Marina Drage Kozića, kapelana Policijske kapelanije Sv. Kvirina Sisačkog za Policijsku upravu sisačko-moslavačku don Ive Borića te kapelana Policijske kapelanije za Policijsku upravu istarsku vlč. Ilije Jakovljevića.