četvrtak, 14. ožujka 2018. u Pazinskom franjevačkom samostanu Pohođenja Marijina obilježena je 11. obljetnica preminuća Chiare Lubich, utemeljiteljice Pokreta fokolara, te ujedno 20. obljetnica njezina posjeta Hrvatskoj.

Ovogodišnju misu za žrtve totalitarnih režima, održanu u Pićnu, predvodio mons. Ivan Milovan, istaknuo je kako su „mučenici i svjedoci vjere 20. st. u Istri  ponos i slava naše Crkve porečke i pulske; upravo su oni, velikim dijelom, iznijeli vjeru kroz povijesne tjesnace.“

Blagoslov i otvorenje Križnog puta o. Danijela Hekića u Svetom Petru u Šumi održano je u nedjelju 10. ožujka 2019. U nazočnosti više stotina vjernika iz svih dijelova Istre uvodnu molitvu ispred rodne kuće o. Danijela u zaseoku Gljušćići, izrekao je supetarski župnik o. Ivan Šarić.

Prvi korizmeni susret župnih animatora i vjeroučitelja, koji je ujedno bio i stručno vijeće za vjeroučitelje, održan je u subotu, 9. ožujka, u Pazinskom kolegiju.