U četvrtak, 20. rujna, u Pazinskom kolegiju je održano predstavljanje pokreta Katolički skauti s namjerom da se podružnice toga pokreta u skoroj budućnosti osnuju u pojedinim istarskim gradovima. Predstavljanje je održao Marin Miletić, vjeroučitelj, predsjednik udruge Zdrug katoličkih skauta Hrvatske.

Predsjednik Odbora za sredstva društvenog priopćavanja Hrvatske biskupske konferencije riječki nadbiskup Ivan Devčić susreo je 20. rujna u sjedištu HBK u Zagrebu predstavnike, djelatnike i dopisne suradnike svih tiskovnih ureda biskupija i nadbiskupija u Hrvatskoj.

U nedjelju, 16. rujna 2018. godine, u Rovinju je svečano proslavljena svetkovina nebeske suzaštitnice grada, sv. Eufemije. Svečanu misu poldanicu predvodio je mons. Ivan Milovan, biskup u miru, uz koncebraciju župnika domaćina, generalnog vikara biskupije mons. Vilima Grpca te župnog vikara Damira Štifanića.

Blagdan Gospe Žalosne, u jednom istarskom svetištu posvećenom Gospi od Žalosti, u Murinama nedaleko Umaga, proslavljen je u subotu, 15. rujna svečanim misnim slavljem koje je ove godine predvodio vlč. Damir Štifanić, mladomisnik, župni vikar u Rovinju, uz koncelebraciju nekolicine svećenika iz dekanata.