Dana 18. svibnja 2019. godine u Zagrebu je osnovano privatno vjerničko društvo i civilna udruga pod nazivom Hrvatsko društvo bračnih i obiteljskih savjetovatelja (HRD BiOS). Osnivačka skupština održana je u prostorima Hrvatskog katoličkog sveučilišta, u dvorani bl. Alojzija Stepinca, gdje su se okupili djelatnici i stručni suradnici većine bračnih i obiteljskih savjetovališta koji djeluju u sklopu (nad)biskupija RH te njihovi podržavatelji.

Iz naše biskupije izabrani su u upravna tijela društva: članica dijecezanskog Vijeća za obitelj i stručna suradnica Bračnog i obiteljskog savjetovališta Štefania Žumbar Prosenjak izabrana je za člana Nadzornog odbora Društva, a voditelj Bračnog i obiteljskog savjetovališta Porečke i Pulske biskupije Tomislav Vurušić izabran je za tajnika Upravnog odbora.

U pulskoj je katedrali 28. travnja svečano proslavljena Nedjelja Božjega milosrđa. Slavlje su priredile sestre Milosrdnoga Isusa. Sve je započelo još u subotu, 27. 4. katehezom, sv. misom i euharistijskim klanjanjem. U nedjelju je slijedilo klanjanje i sveta misa. Katehezu i sv. misu predvodio je p. Ivan Dominik Iličić.

U subotu, 11. svibnja, 220 vjernika iz Buzetskog dekanata, s pet autobusa, hodočastilo je u Padovu. Hodočašće su vodili vlč. Josip Mašina, župnik u Roču i Lanišću, vlč. Dalibor Pilekić, sužupnik u Buzetu te vlč. Matteo Baccani, župnik u Vrhu. Nakon višesatnog putovanja, po dolasku u Padovu slavili su misu u crkvi sv. Leopolda te se pomolili pred njegovim tijelom. Misu je predvodio vlč. Pilekić. Potom su se uputili prema crkvi sv. Antuna, pomolili se pred njegovim relikvijama, izmolili deseticu krunice iz pobožnosti sv. Antunu, razgledali crkvu i te zapjevali dvije marijanske pjesme.

Nakon slobodnog vremena za razgled grada hodočasnici su se uputili natrag bogatiji za jedno lijepo duhovno iskustvo.

U nedjelju, 12. svibnja u rovinjskom Oratoriju svečano je obilježena 25. obljetnica osnutka Udruge sv.Vinka Paulskog Konferencije sv. Eufemije. Tom je prigodom održana promocija monografije o radu Konferencije pod nazivom „Stopama sv. Vinka Paulskog“.