UČENICE NAŠE BISKUPIJE NAGRAĐENE NA 6. SUSRETU DJEČJEG DUHOVNOG STVARALAŠTVA U KRIŽEVCIMA

U Hrvatskom domu u Križevcima, u subotu 22. travnja 2017., održana je završna svečanost 6. Susreta hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić“ za književno i likovno stvaralaštvo učenika osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Ured za obitelj Porečke i Pulske biskupije

Predstojnik: o. Euzebije Knežević, OSPPE

Vijeće za pastoral obitelji i duhovnost laika

Pročelnik: vlč. Milivoj Koren

Stručni suradnici Ureda za obitelj:

Patricia Radošić – Šabalja

Anđelina Greblo

Vanjski stručni suradnici Ureda za obitelj:

Štefanija Prosenjak Žumbar

Tomislav Vurušić

------------------------------------------------

Bračno i obiteljsko savjetovalište – BIOS

Tko smo?

Bračno i obiteljsko savjetovalište stručna je služba Katoličke Crkve, konkretno mjesne Porečke i Pulske biskupije. BIOS-i su dio Caritasa Porečke i Pulske biskupije.

Mi stručni suradnici podržavamo i pratimo pojedince/partnere/obitelji kada dođe do osobnih/partnerskih/obiteljskih problema, konflikata i kriza.

Ma koliko ozbiljan problem bio – zajedno s Vama tražimo rješenje.

Dolazimo iz područja psihologije, socijalne pedagogije, medicine i teologije te imamo višegodišnju izobrazbu iz područja savjetovanja i psihoterapije. Redovita supervizija i stručno usavršavanje održavaju kvalitetu našeg savjetovanja.

--------------------------------------------------

Što nudimo?

1. Savjetovanje: na savjetovanje možete doći sami, kao par ili obitelj. Ako želite ugovoriti termin za savjetovanje – kontaktirajte nas.
  2. Grupna podrška: grupni rad će se odvijati u manjim grupama podrške vezano uz određeni problem (npr. anksioznost). O grupnoj podršci pratite obavijesti.
  3. Savjetovanje vezano uz prirodno planiranje obitelji: obratite se s povjerenjem našim medicinskim stručnjacima za savjet.
  4. Duhovna podrška: naši svećenici s velikim pastoralnim iskustvom tu su za vas u BIOS-u u Pazinu svake srijede od 17 do 19 sati.

Mi smo tu za Vas!

Možete u našem sigurnom okruženju podijeliti svoje probleme.

Pomažemo Vam da se sami te kao partneri bolje razumijete.

U konfliktnim situacijama zajedno s Vama tražimo moguća rješenja.

Podržavamo Vas u tome da razvijete vlastite snage, resurse i perspektive.

-----------------------------------------------------

Naši temeljni principi

Možete nam se obratiti bez obzira na vjersko opredjeljenje, pogled na svijet ili obiteljski status. Mi u savjetovalištu smo u svom savjetodavnom radu vođeni kršćanskom slikom čovjeka, poštujući Vašu osobnost, slobodu izbora te vlastitu životnu priču.

Savjetovanje može uspjeti samo ako ste spremni na otvoreni razgovor.

Povjerljivost je naš temeljni princip. Razgovori s Vama su povjerljivi te o savjetovanju i temama razgovora ne govorimo nikome.

--------------------------------------------------------------

„Učini najprije ono najbitnije,

nakon toga ono što je moguće,

i odjednom možeš postići ono nemoguće.“

Sv. Franjo Asiški

----------------------------

Gdje se nalazimo?

BIOS Pula, Zagrebačka 30 (Opća bolnica Pula-iza kapelice)

BIOS Pazin, Ulica sv. Ćirila i Metoda 5 (pored HAK-a)

BIOS Novigrad, Ul. Gradskih vrata 31

Kontakti:

Mobiteli: 095/5385721 (za informacije); 091/2635062 (SMS ili poziv od ponedjeljka do petka od 10 do 14 sati)

e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam botova. Vaš JavaScript treba biti uključen da bi ju vidjeli. ili Ova e-mail adresa je zaštićena od spam botova. Vaš JavaScript treba biti uključen da bi ju vidjeli.

Na Mali Uskrs, u nedjelju, 23. travnja 2017. u Vrsaru je, hodočašćem brodicama na otok sv. Jurja u vrsarskom akvatoriju, proslavljen blagdan Sv. Jurja, čime se ondje ujedno obilježava i početak turističke sezone. Nakon okupljanja u poslijepodnevnim satima, vrsarski ribari su sa svojim brodicama sa starog mola na otok sv. Jurja prevezli oko 250 hodočasnika koji su pristigli iz raznih krajeva Istre, odazvavši se na poziv župnika vlč. mr. Lina Zohila.

Blagdan Božjega milosrđa u Puli je proslavljen prigodnim trodnevnim programom, ove godine u pulskoj samostanskoj crkvi sv. Franje Asiškog.

Organizatori su bile pulske sestre Milosrdnog Isusa, koje u Puli djeluju od 2000. godine, zajedno s Katoličkom Udrugom Radnici Milosrdnog Isusa.