Donosimo video zapis mise ovogodišnjeg svećeničkog ređenja u pulskoj katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije.

Hvala Pino Ružić i Rose-Art

U Lanišću, u župnoj kući, mjestu mučeništva bl. Miroslava Bulešića, koordiniranim djelovanjem mjesnog župnika, vlč. Josipa Mašine i vicepostulatora, vlč. mr. Ilije Jakovljevića u tijeku su radovi na uređenju dijela prizemnih prostorija župne kuće, za adekvatniji prihvat hodočasnika.

Središnja uprava Papinskih misijskih djela u RH svake godine priprema naljepnice koje se dijele vozačima za vozila prigodom sakupljanja sredstava za Akciju MIVA, za nabavku potrebnih vozila misionarima u misijama.

Ove godine je kao zaštitni lik Akcije MIVA odabran kip sv. Kristofora koji se nalazi u crkvi sv. Roka u Umagu, u župi sv. Peregrina. Autor fotografije je naš dragi suradnik Mijat Gavran.

Kao najavu akcije MIVA, u organizaciji Papinskih misijskih djela, donosimo poziv/poticajno pismo našeg dijecezanskog ravnatelja Papinskih misijskih djela, preč. Mirka Vukšića:

Vlč. Mirko Vukšić, labinski dekan i župnik labinske župe Rođenja BDM proslavio je u nedjelju, 14. srpnja 2019. svoj srebrni svećenički jubilej.