Biskupijski ordinarijat Porečke i Pulske biskupije objavljuje raspored podjele sakramenta potvrde po župama u 2019. godini.

Vlč. Petar Popović, svećenik Porečke i Pulske biskupije, dana 18. siječnja 2019. stekao je naslov doktora kanonskog prava na Papinskom sveučilištu Sveti Križ u Rimu obranivši doktorsku disertaciju pod naslovom „Pravna domena naravnog zakona: pogled pravnog realizma Michela Villeya i Javiera Hervade na suvremene filozofsko-pravne perspektive sjecišta moralnosti i prava“.

U pazinskom Franjevačkom samostanu Pohođenja Marijina u petak, 11. siječnja 2019. održana je još jedna Misa mladih. Kao i svaka do sada, od početka redovitog mjesečnog održavanja, i ova je Misa mladih održana pod geslom inspiriranim jednim svetopisamskim citatom, ovoga puta bilo je to „Nikome ni riječi“ (Lk, 5,14).

Žminjska Župa sv. Mihovila arkanđela i ove je godine tijekom Božićnog vremena imala svoj redoviti Božićni koncert, ove godine 27. po redu. Koncert je održan na blagdan sv. Obitelji, u nedjelju, 30. prosinca u poslijepodnevnim satima.