Stota obljetnica rođenja bl. Miroslava Bulešića, u srijedu, 13. svibnja 2020. godine, proslavljena je svečanim misnim slavljem i u Lanišću, mjestu gdje je blaženik u župnoj kući podnio mučeništvo 24. kolovoza 1947.

Vjernici tamošnje župe sv. Kancija, Kancijana i Kancijanile, na čelu sa svojim župnikom, vlč. Josipom Mašinom kroz devet dana molili su devetnicu bl. Bulešiću.

Na sam dan stote obljetnice rođenja blaženika svečanom misnom slavlju nazočilo je šezdesetak vjernika iz te i susjednih župa. Posebno svečani ton obilježavanju obljetnice podarila je izvedba tradicionalne Laniške mise.

Župnik je u homiliji istaknuo Bulešićevu posebnu povezanost i njegovu pobožnost prema Gospi Fatimskoj, koju je on posebno štovao jer su se Fatimska ukazanja desila tri godine prije njegova rođenja na isti datum, 13. svibnja 1917. godine. (Txt: G. Krizman)