Subota, 20 travnja, 2024
Glazba

Smotra zborova u Raši

Smotra zborova Labinskog i vodnjanskog dekanata ove je godine održana u subotu, 11. studenog u Raši, u župnoj crkvi sv. Barbare. Sudjelovalo je 9 zborova, sveukupno oko 140 pjevača.

Kao što je to uobičajeno program je započeo klanjanjem pred Presvetim koje je predvodio odnedavni župnik Župe Rođenja Blažene Djevice Marije i labinski dekan preč. Mirko Vukšić. U drugom dijelu, kojeg je moderirao preč. Rudi Koraca zborovi su se predstavili s po dvije pjesme koje su izabrali i uvježbali za tu prigodu. Prvi je nastupio zbor Župe Rođenja Blažene Djevice Marije iz Gornjeg Labina. Tih 15 pjevača predstavilo se, pod ravnanjem dirigenta Franka Ružića, s pjesmama „Dajte mi sladak pjev“ i „Na nebu moje duše“. Zbor Župe Presvetog Trojstva iz Svete Nedelje Labinske otpjevao je, pod dirigentskom palicom Nerine Bolfan, pjesmu „Prvi stih“ te dijalektalnu pjesmu „Sveta Nedjelja, fala“ od poznatog istarskog književnika Daniela Načinovića, koji je te večeri nazočio smotri. Župni zbor sv. Filipa i Jakova iz Filipane, pod vodstvom Ljiljane Miljan, predstavio se pjesmama „Kao Marija“ i „Sretna sigurnost“.  Združeni zborovi Kršana i Plomina, koje vodi zborovođa Ivan Miškulin, otpjevali su psalam „Sva djela Gospodnja“ i uskrsnu pjesmu „Na nebu zora rudi“. Zbor iz Marčane, po ravnanjem Nikol Kolar izveli su pjesme „Dođi kruše“ i „Nitko kao ti“. Župni zbor Župe Gospe Fatimske iz Labina, pod vodstvom Ljiljane Česnik, otpjevali su „Zagrljeni u duši“ i „U onaj dan“. Župni zbor iz Čepića, sa zborovođom Sandrom Novaković, ove se godine predstavio s pjesmama „Neka pada“ i „Jaganjče Božji“. Župni zbor Rakalj, pod ravnanjem prof. Marije Hauser predstavio se s dva starocrkvena pučka napjeva. Posljednji su nastupili domaćini, i to u zajedničkom nastupu Župnog zbora, Dječjeg zbora te nekoliko članova Zbora „Kerubini“. Ovogodišnja smotra zborova u Raši završena je zajedničkom izvedbom pjesme „Zdravo Djevo“.